Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

MISJA NA ZDROWIE

NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH

Nowe spojrzenie na odwieczne zagadnienie

DDD Rodzina Dysfunkcyjna

Joanna Chorwacka

Jak zdiagnozować u siebie podporządkowanie funkcjonowania problemom rodziców,  czy konieczność odgrywania narzuconych ról w rodzinie?

Żywienie w chorobach tarczycy

Natalia Mogiłko

W zaburzeniach pracy tarczycy dieta powinna być odżywcza, przeciwzapalna, dostarczająca wszystkich niezbędnych składników mineralnych i witamin. 

O co chodzi z dietą WEGE?

Natalia Mogiłko

Dieta wegetariańska uznawana jest za jedną z najzdrowszych diet, natomiast wokół tego modelu żywienia narosło wiele mitów i kontrowersji…

Alkohol - nie, dziękuję!

Natalia Mogiłko

 Niezależnie od tego czy spożywasz alkohol podczas świąt czy kupujesz go jako świąteczny prezent – warto zgłębić wiedzę o tym, jak wpływa na zdrowie.

Dieta przedświąteczna

Natalia Mogiłką

Zdrowy Rozsądek to podstawa! A następnie utrzymanie tego, co rozsądek podpowiada. Zdrowe odżywianie jest dobre nie tylko na zimę!

DEPRESJA

choroba czy moda?

Smutek jest jedną z wielu emocji, których doświadczamy i jest naturalnym elementem zdrowego życia.  Smutek depresyjny to, w przeciwieństwie do naturalnego smutku…

Zapalenie zatok

JOWITA SEROCKA

Ból i dyskomfort tej choroby zmusza do sięgania po środki przeciwbólowe, które skutkują na chwilę , środki zaradcze działają na jakiś czas, a później choroba wraca ze zdwojoną siłą.

ZADBAJMY O PŁUCA

Jowita Serocka

Oddech to pierwsza rzecz jaką dostajemy po narodzinach ,i ostatnia jaką oddajemy przed śmiercią. To takie proste , że wydaje się bez znaczenia a jednak jest najważniejsze.

ROLA STÓP

Katarzyna Biernat

Stopy są podstawą prawidłowej postawy całego ciała. Wszelkie zaburzenia funkcjonowania skutkują bólem w obrębie stawu skokowego, kolanowego, biodrowego oraz kręgosłupa. 

ŚWIATOWY DZIEŃ FIZJOTERAPII

08.09.2023

#WorldPTDay i zapalenie stawów. Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Fizjoterapii jest zapalenie stawów i rola fizjoterapeutów. Przeczytaj więcej w artykule.

MOC ODCZUWANIA BÓLU

część IV

Ból odrzucony rośnie byśmy mogli doświadczyć jego siły i w żaden sposób już nie mieć możliwości go zlekceważyć. Jak wyglądałoby życie bez czucia bólu? Czy ten ból w ogóle jest potrzebny?

MOC SŁOWA

część III

Słuchać – Słyszeć a może Milczeć?
A słyszenie następuje, gdy zrozumiemy, gdy mamy możliwość zadać pytanie, wyrazić wątpliwości, doświadczyć i wcielić do praktyki.

MOC ODDECHU

część II

Oddychanie to przycisk zasilania doprowadzający energię do rozległej sieci, jaką jest autonomiczny układ nerwowy. Dowiedz się, co kryje się w oddechu i dlaczego jest on ważny.

MOC DOTYKU

część I

„… Dotyk może kompensować
brak innych zmysłów, ale żaden ze zmysłów
nie skompensuje dotyku. …”

CUKRZYCA

Natalia Mogiłko

Cukrzyca to podstępna choroba – zapoznaj się z artykułem Natalii Mogiłko i dowiedz się jak z nią postępować i nie odmawiaj sobie przyjemności.

NIEDOŻYWIANIE A CHOROBA

Natalia Mogiłko

Niedożywienie to problem wielu ludzi, szczególnie problematyczne jest gdy występuje u poważnie chorych pacjentów.

odżywianie | terapie | kondycja fizyczna