Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Dzień Drogowca i Transportowca 2024.

Składamy życzenia wszystkim drogowcom i transportowcom!

Co roku 26 kwietnia obchodzimy w Polsce dzień Drogowca i Transportowca. Święto to zapisało się w kalendarzu już w czasach PRL-u, bowiem na mocy uchwały z 9 stycznia 1964 roku, będąc wówczas jednym z głównych świąt branżowych. Obchody pierwszego poświęconemu drogowcom dnia miały miejsce 24 kwietnia 1964 roku, z oficjalną częścią w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Świętowanie trwało jednak w całej Polsce i, poza wymiarem politycznym, stanowiło wymiar społeczny, podkreślając przywiązanie do grupy ze wspólnymi wartościami i chęciami realizacji założonych celów. Do stolicy przybyło wtedy około 3 tysięcy osób. Zasłużonym wręczone zostały odznaczenia państwowe, a najlepsze załogi otrzymały nagrody i sztandary.

Obchody tego święta nie mają już takiego oddźwięku jak kiedyś, lecz warto pamiętać o tym, że 26 kwietnia wspominamy pracujących ciężko drogowców i transportowców. W imieniu redakcji składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wytrwałości, satysfakcji i radości z wykonywanego zawodu!

Artykuł: Choderny Gracjan

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kikulski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024