Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Piknik Rodzinny W parku – zobacz fotorelację!

W weekend majówkowy, park miejski w Grudziądzu stał się miejscem niezwykłych wydarzeń, gdy mieszkańcy świętowali Dzień Flagi oraz 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Piknik rodzinny, zorganizowany z tej okazji, przyciągnął tłumy miłośników dobrej zabawy i patriotycznych emocji.

W ciągu całego dnia park tętnił życiem. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta z Grudziądza oraz z Świecia, zachwycając publiczność swoim repertuarem. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych, które wzbudziły uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców.

Niezaprzeczalną gwiazdą wydarzenia był tort przygotowany specjalnie z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To symboliczne wydarzenie podkreślało znaczenie naszego kraju w europejskiej rodzinie narodów oraz korzyści płynące z członkostwa w UE.

Dla miłośników literatury przygotowany został kącik przez lokalną bibliotekę, gdzie można było zapoznać się z literaturą dotyczącą historii Polski i Unii Europejskiej, a także przeglądać interesujące publikacje, a także pracownicy biblioteki zachęcali do bookcrossingu.

Niezwykle wzruszającym momentem był również akt sadzenia drzewa (dębu wolności) przez prezydenta miasta Grudziądza, Macieja Glamowskiego. To symboliczne działanie miało podkreślić ważność ochrony środowiska naturalnego oraz trwałego rozwoju naszego miasta i kraju oraz upamiętnić ten wyjątkowy dzień i rocznicę.

Wydarzenie to nie tylko okazja do świętowania, ale również do refleksji nad tym, jak wiele Polska osiągnęła przez ostatnie dwadzieścia lat dzięki swojemu członkostwu w Unii Europejskiej. To także czas, aby celebrować naszą tożsamość narodową i jednocześnie otwarcie się na współpracę i dialog z innymi krajami Europy.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Flagi i rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej był nie tylko wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym, ale także momentem jednoczenia się społeczności lokalnej i celebracji polskości w kontekście europejskim. Niech ta atmosfera radości i patriotyzmu będzie naszym przewodnikiem również w przyszłości.

Przypominamy, że więcej takich lokalnych wydarzeń i relacji znajdziesz na naszym portalu Grudziądz Miasto Otwarte. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym mieście!

Autor Kamil Danielewicz

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie
Aleja Wigury 1

PARK MIEJSKI

Prawdziwy skarb, zarówno kiedyś jak i w dzisiejszych realiach. Burzliwe życie Parku, powoduje, iż jest jeszcze piękniejszy i doceniamy jego każdą odsłonę, których ma wiele. Tajemniczy, z całą pewnością. Dźwięczny – o każdej porze dnia, nocy, roku. Nie możecie pominąć tego miejsca na trasie Waszych wędrówek po Mieście Otwartym dla każdego. Kiedyś ogród zamykany na klucz – dzisiaj stoi otworem, z każdej strony witając i zachęcając, by spędzać w nim więcej niż jedną chwilę. Mała architektura, która wpływa na klimat sprawia, iż liczne ścieżki spacerowe przyozdobione latarenkami i ławeczkami przenoszą nas niemal do świata Narnii. Światowid, czołg, ogród róż, ach…, nie jedna para wypowiedziała w nim swoje najważniejsze TAK. Szum fontanny, goniące się wiewiórki i śpiewające ptaki. Czasem możemy doświadczyć dźwięków orkiestr grających nad brzegiem stawu, dźwięk ten rezonuje z wodą i przenika nas dając chwilę relaksu, refleksji. Jest też Leśniczówka, można wstąpić tam na jedzenie lub ugaśnić pragnienie. Czas umili także dzieciom poprzez plac zabaw, który idealnie sprawdził się w tym miejscu. Zimą można pojeżdzić na łyżwach, latem dobre miejsce do ochłody. W parku można wypożyczyć hulajnogi, rolki. Dodatkowo  bezpłatnie można wypożyczyć sprzęt do minigolfa, szachy, warcaby oraz bulle. Zapraszamy na Aleję Wigury 1!

Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024