Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

KMDG

Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu

Koło Miłośników Dziejów Grudziądza

Program działalności KMDG stanowi, iż jego głównym zadaniem jest popularyzacja dziejów Grudziądza i regionu grudziądzkiego przez organizowanie odczytów, spotkań informacyjno-dyskusyjnych, wieczorów autorskich, wieczorów wspomnień i sesji popularnonaukowych.

Kontakt
Działalność

Miejsce: Klub Centrum spółdzielni mieszkaniowej
ul. Moniuszki 13
86-300 Grudziądz

E-mail : kmdg@vp.pl

W każdą środę spotyka się Koło Miłośników Dziejów Grudziądza.

Zostało założone 24 września 1986 r. Zebranie organizacyjne odbyło się w Klubie „Pinokio” Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu, ul. Mikołaja z Ryńska 10. Wzięło w nim udział 20 osób. Dziś Koło liczy ponad 120 osób.

Obecnie Koło działa w Klubie „Centrum” Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Moniuszki 13, a spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 17:00. Mają one charakter otwarty, mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni bez uprzedniego zgłoszenia. Zapewniamy kawę i herbatę.

Od 1 stycznia 1987 r. KMDG należy jako członek zbiorowy do Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury.

W dniu 11 listopada 1987 r. przy KMDG została utworzona Grupa Autorów i Prelegentów, składająca się z 15 osób. Dziś grupa ta liczy prawie 100 osób. Przy Kole działa również Rada Redakcyjna KMDG zajmująca się działalnością wydawniczą. Plonem tej działalności jest wciąż rozwijająca się Biblioteka KMDG oraz zbiór biuletynów, wydawanych przy okazji każdej prelekcji.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia artystyczne!

Zajęcia odbywają się w sali klubu lub w plenerze, organizowane są także wspólne wyjścia na wystawy i wydarzenia kulturalno-artystyczne w mieście. 

Koło kreatywne działa na zasadzie warsztatów plastycznych, prowadzonych przez Pana Janusza Szczepańskiego i cyklicznie zapraszanych gości. Uczestnicy mają okazję szlifować swoje umiejętności malarskie i technikę rysunku. W ramach zajęć  członkowie grupy poznają podstawy zachowania  perspektywy i proporcji, a także nad odwzorowaniem tekstury i cieniowaniem. 
29
lut

Jakie tajemnice kryją w sobie grudziądzkie kamienice? Tropem średniowiecznych murów obronnych z Panem Markiem Szajerką

1347.spotkanie Koła Miłośników Historii Grudziądza miało miejsce 28 lutego, a poświęcone zostało średniowiecznym dziejom naszego miasta. Pan Marek Szajerka wygłosił odczyt zatytułowany Korony średniowiecznych murów obronnych w kamienicach przy Szkolnej 1, Murowej 26-28. Tradycyjnie początek prelekcji zaplanowano na godz. 17:00 w Klubie Centrum, w którym zagościli licznie przybyli miłośnicy historii grodu Chrystiana.   Głównymi bohaterkami...
Read More
14
gru

Spotkanie Koła Miłośników Dziejów Grudziądza – przekonaj się jak było!

Spotkanie Koła Miłośników Dziejów Grudziądza – przekonaj się jak było! W dniu 13 grudnia, odbyło się kolejne spotkanie Koła Miłośników Dziejów Grudziądza, które przyciągnęło wielu entuzjastów historii. Głównym prelegentem tego wydarzenia była Pani Jadwiga Lewandowska-Smołek, która przedstawiła fascynującą prelekcję dotyczącą życia generała Hallera w czasie zamieszkiwania dworu Gorzuchowo. Spotkanie miało miejsce w Klubie Centrum i...
Read More
06
gru

Spotkanie KMDG – Marek Szajerka – zobacz jak było!

W spotkaniu w Kole Miłośników Dziejów Grudziądza, które odbyło się 6 grudnia, prelegentem był Marek Szajerka. Tematem jego prelekcji było wydarzenie związane z historią Grudziądza – Lokacja Grodka / Civitas w 1240 roku. Prelegent przedstawił analizę tego wydarzenia na podstawie źródeł historycznych z XVI-XVII wieku. W swojej prelekcji Marek Szajerka skupił się na przedstawieniu kontekstu...
Read More
1 2 3 6

GALERIA

Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować