Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

GKM Grudziądz

AKTUALNOŚCI

Prezentacja drużyny GKM-u

Prezentacja drużyny GKM-u na sezon 2023 24 marca w Galerii Grudziądzkiej odbyła się prezentacja drużyny GKM-u na sezon 2023 oraz spotkanie z kibicami. Zaprezentowane zostały nowe twarze, które w tym roku dołączyły do drużyny – Max Fricke, Mateusz Szczepaniak, Gleb Chugunov oraz Vadim Tarasenko, który niedawno otrzymał polskie obywatelstwo. Vadim w zeszłym sezonie był w...
Read More

Spotkanie z kibicami – GKM Grudziądz

Już 24 marca (piątek) drużyna ZOOLESZCZ GKM zaprezentuje się swoim kibicom! W Galerii Grudziądzkiej przy ul. Konarskiego 45 zaplanowano na ten dzień spotkanie z fanami, które będzie częścią zgrupowania integracyjno-medialnego. Start imprezy zaplanowano na godzinę 18:00, a wezmą w niej udział wszyscy zawodnicy, którzy będą reprezentować #GKM2023, na czele z Nickim Pedersenem oraz Maxem Fricke. Wydarzenie poprowadzi znany z domowych meczów na H4 Kamil...
Read More

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. poszukuje pracownika na stanowisko Specjalista ds. Marketingu

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. poszukuje pracownika na stanowisko Specjalista ds. Marketingu Specjalista ds. Marketingu 4 000 zł – 5 000 zł zł / mies. brutto miejsce pracy: Grudziądz Pełny etat Umowa o pracę Opracowywanie i nadzór nad przygotowaniem materiałów marketingowych i ich dystrybucją Prowadzenie działań komunikacyjnych i kreowanie pozytywnego wizerunku firmy Kreowanie i realizowanie strategii...
Read More
1 2

POZNAJMY SIĘ

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A.
ul. Hallera 4
86-300 Grudziądz

Telefon:
+48 56 46 444 42

E-mail:
biuro@gkm.grudziadz.net

„GRUDZIĄDZ TO ŻUŻEL”

Grudziądz jest jednym z pierwszych ośrodków w Polsce, w których organizowano zawody żużlowe. Historia tej dyscypliny w Grudziądzu sięga  1924 roku, gdy powstała sekcja motocyklowa Olimpia. W 1979 roku do życia powołany został Grudziądzki Klub Motorowy. Na stadionie w Parku Miejskim przy Hallera 4 z roku na rok żużel rozwijał się i wchodził na wyższy poziom. Pierwszy wielki sukces w historii przypadł na sezon 1995, kiedy to drużyna złożona w większości z zawodników pochodzących z naszego miasta uzyskała awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Okres ten trwał do 2000 roku, kiedy to zaczął się kilkuletni kryzys speedway’a w Grudziądzu. Przed sezonem 2003 „nową erę” zapoczątkowało Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe, z kompletem zwycięstw wygrywając rozgrywki II ligi. W latach 2004-2014 grudziądzki zespół na dobre ugruntował swoje miejsce na zapleczu Ekstraligi. Bramy raju dla Grudziądzkiego Klubu Motocyklowego S.A., czyli PGE Ekstraligi, otworzyły się dla nich przed sezonem 2015 i trwa aż do dziś, z każdym rokiem stawiając na rozwój w aspektach sportowym, jak i infrastrukturalnym.

Od tego czasu nieprzerwanie grudziądzki żużel gości w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwanej również najlepszą ligą świata, a każdy domowy mecz GKM-u gromadzi od 5 do 8 tysięcy fanów na stadionie w Parku Miejskim. „Grudziądz to żużel” – to hasło przyświeca  wszystkim fanom. Na przestrzeni lat w barwach grudziądzkiego klubu mogliśmy oglądać wielu znakomitych zawodników, z którymi utożsamiali się fani. Największymi legendami z przeszłości są: Indywidualny Mistrz Świata z 1996 roku Billy Hamill czy Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 1998 roku Robert Dados. Grudziądzki klub reprezentowali także m.in. Tomasz Gollob – (IMŚ 2010), Nicki Pedersen (IMŚ 2003, 2007, 2008), czy Artem Laguta (IMŚ 2021). 

Żużel to także szkolenie młodzieży. Szkółka żużlowa prowadzona przez Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe liczy już niemal 20 adeptów, którzy marzą o wielkiej karierze w tym sporcie. Swoją żużlową edukację rozpoczynają od najmłodszych lat. Co roku klub może pochwalić się kilkoma nowymi pełnoprawnymi żużlowcami, którzy zdają licencję „Ż” i reprezentują miejscowy klub na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Do największych sukcesów klubu cztery medale Mistrzostw Polski Par Klubowych – jeden złoty w 2021 roku oraz trzy brązowe w sezonach 2012, 2017 i 2022. Lata 1997-1998 to także „krążki” w rozgrywkach o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski – złoty i brązowy. Na przestrzeni lat zawodnicy GKM-u osiągali także świetne wyniki w zawodach indywidualnych, zdobywając medale w zawodach rangi mistrzowskiej w Polsce i na świecie. Nieustanny rozwój klubu daje nadzieje, że już w przyszłości sukcesów może być jeszcze więcej, zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów.

Klub od lat prężnie działa również w akcjach charytatywnych. Nie zostawiamy w potrzebie potrzebujących, organizując co roku wraz z grupą kibiców akcje „Wielką Świąteczną Zbiórkę dla Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr św. Elżbiety w Grudziądzu”, „Żółto-Niebieski Mikołaj”, czy „Żółto-Niebieski Dzień Dziecka”. GKM S.A. aktywnie włącza się także w inne inicjatywy, m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy przekazywanie gadżetów na aukcje charytatywne.

 

DZIECI I MŁODZIEŻ

GKM Grudziądz i GTŻ Grudziądz prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży w sporcie żużlowym. Drużyna GKM Grudziądz bierze udział w rozgrywkach PGE Ekstraligi o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szkolenie podzielone jest na grupy i uzależnione od wieku adeptów.

Klasa pit-bike – nabór do szkółki od 6 lat
Klasa 85-125cc – nabór do szkółki od 8 lat
Klasa 250cc – nabór do szkółki od 11 lat
Klasa 500cc – nabór do szkółki od 14 lat
Zajęcia/treningi prowadzą trenerzy/instruktorzy sportu żużlowego: Janusz Ślączka, Robert Kempiński i Robert Kościecha.

Żeby zapisać się do szkółki lub uzyskać więcej informacji na ten temat należy zgłosić się do siedziby Klubu osobiście bądź pod nr tel 726 489 958.

Osiągnięcia w latach 2021-2022:

2021
Kevin Małkiewicz
Indywidualny Puchar Polski 250cc złoto
Puchar Ekstraligi 250cc srebro

2022
Kacper Pludra
Srebrny Kask srebro

Kevin Małkiewicz
Puchar Ekstraligi 250cc srebro
Indywidualne Mistrzostwa Europy 250cc srebro
Parowe Mistrzostwa Europy 250cc złoto

GKM W OBIEKTYWIE