Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

GKM Grudziądz

AKTUALNOŚCI

Wielkie emocje w Grudziądzu – Polska z trzecim złotem Drużynowych Mistrzostw Europy

Wielkie emocje – wielkie wydarzenie, czyli Zooleszcz European Team Speedway Championship w Grudziądzu. Polska reprezentacja żużlowa z trzecim z rzędu...
Read More

Poznań gospodarzem Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawody już 7 kwietnia

Poznaliśmy lokalizację tegorocznych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Impreza odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia, o godzinie 14.00 na torze w...
Read More
1 2 3 12

POZNAJMY SIĘ

KONTAKT
GRUDZIĄDZ TO ŻUŻEL
DZIECI I MŁODZIEŻ
Osiągnięcia w latach 2021-2022

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A.
ul. Hallera 4
86-300 Grudziądz

Telefon:
+48 56 46 444 42

E-mail:
biuro@gkm.grudziadz.net

Grudziądz jest jednym z pierwszych ośrodków w Polsce, w których organizowano zawody żużlowe. Historia tej dyscypliny w Grudziądzu sięga  1924 roku, gdy powstała sekcja motocyklowa Olimpia. W 1979 roku do życia powołany został Grudziądzki Klub Motorowy. Na stadionie w Parku Miejskim przy Hallera 4 z roku na rok żużel rozwijał się i wchodził na wyższy poziom. Pierwszy wielki sukces w historii przypadł na sezon 1995, kiedy to drużyna złożona w większości z zawodników pochodzących z naszego miasta uzyskała awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Okres ten trwał do 2000 roku, kiedy to zaczął się kilkuletni kryzys speedway’a w Grudziądzu. Przed sezonem 2003 „nową erę” zapoczątkowało Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe, z kompletem zwycięstw wygrywając rozgrywki II ligi. W latach 2004-2014 grudziądzki zespół na dobre ugruntował swoje miejsce na zapleczu Ekstraligi. Bramy raju dla Grudziądzkiego Klubu Motocyklowego S.A., czyli PGE Ekstraligi, otworzyły się dla nich przed sezonem 2015 i trwa aż do dziś, z każdym rokiem stawiając na rozwój w aspektach sportowym, jak i infrastrukturalnym.

Od tego czasu nieprzerwanie grudziądzki żużel gości w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwanej również najlepszą ligą świata, a każdy domowy mecz GKM-u gromadzi od 5 do 8 tysięcy fanów na stadionie w Parku Miejskim. „Grudziądz to żużel” – to hasło przyświeca  wszystkim fanom. Na przestrzeni lat w barwach grudziądzkiego klubu mogliśmy oglądać wielu znakomitych zawodników, z którymi utożsamiali się fani. Największymi legendami z przeszłości są: Indywidualny Mistrz Świata z 1996 roku Billy Hamill czy Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 1998 roku Robert Dados. Grudziądzki klub reprezentowali także m.in. Tomasz Gollob – (IMŚ 2010), Nicki Pedersen (IMŚ 2003, 2007, 2008), czy Artem Laguta (IMŚ 2021). 

Żużel to także szkolenie młodzieży. Szkółka żużlowa prowadzona przez Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe liczy już niemal 20 adeptów, którzy marzą o wielkiej karierze w tym sporcie. Swoją żużlową edukację rozpoczynają od najmłodszych lat. Co roku klub może pochwalić się kilkoma nowymi pełnoprawnymi żużlowcami, którzy zdają licencję „Ż” i reprezentują miejscowy klub na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Do największych sukcesów klubu cztery medale Mistrzostw Polski Par Klubowych – jeden złoty w 2021 roku oraz trzy brązowe w sezonach 2012, 2017 i 2022. Lata 1997-1998 to także „krążki” w rozgrywkach o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski – złoty i brązowy. Na przestrzeni lat zawodnicy GKM-u osiągali także świetne wyniki w zawodach indywidualnych, zdobywając medale w zawodach rangi mistrzowskiej w Polsce i na świecie. Nieustanny rozwój klubu daje nadzieje, że już w przyszłości sukcesów może być jeszcze więcej, zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów.

Klub od lat prężnie działa również w akcjach charytatywnych. Nie zostawiamy w potrzebie potrzebujących, organizując co roku wraz z grupą kibiców akcje „Wielką Świąteczną Zbiórkę dla Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr św. Elżbiety w Grudziądzu”, „Żółto-Niebieski Mikołaj”, czy „Żółto-Niebieski Dzień Dziecka”. GKM S.A. aktywnie włącza się także w inne inicjatywy, m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy przekazywanie gadżetów na aukcje charytatywne.

GKM Grudziądz i GTŻ Grudziądz prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży w sporcie żużlowym. Drużyna GKM Grudziądz bierze udział w rozgrywkach PGE Ekstraligi o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szkolenie podzielone jest na grupy i uzależnione od wieku adeptów.

Klasa pit-bike – nabór do szkółki od 6 lat
Klasa 85-125cc – nabór do szkółki od 8 lat
Klasa 250cc – nabór do szkółki od 11 lat
Klasa 500cc – nabór do szkółki od 14 lat
Zajęcia/treningi prowadzą trenerzy/instruktorzy sportu żużlowego: Janusz Ślączka, Robert Kempiński i Robert Kościecha.

Żeby zapisać się do szkółki lub uzyskać więcej informacji na ten temat należy zgłosić się do siedziby Klubu osobiście
bądź pod nr tel 726 489 958.

2021
Kevin Małkiewicz
Indywidualny Puchar Polski 250cc złoto
Puchar Ekstraligi 250cc srebro

2022
Kacper Pludra
Srebrny Kask srebro

Kevin Małkiewicz
Puchar Ekstraligi 250cc srebro
Indywidualne Mistrzostwa Europy 250cc srebro
Parowe Mistrzostwa Europy 250cc złoto

GKM W OBIEKTYWIE