Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Regionalny Szpital Specjalistyczny

ODDZIAŁY

REJESTRACJA W PORADNI

PLAN SZPITALA

POZNAJMY SIĘ

KONTAKT

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego
Rydygiera 15/17  |  86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

KANCELARIA SZPITALA
Telefon: 56 641 3454

Wszelką dokumentację mailową skierowaną do Szpitala należy wysyłać na adres e-mail: kancelaria@bieganski.org 

SEKRETARIAT DYREKCJI
Telefon: +48 56 641 3400
fax: +48 56 462 1334
e-mail: sekretariat.dyrekcja@bieganski.org 

ADRES SKRZYNKI ePAUP / SPZOZ Grudziadz

KONTAKT DLA MEDIÓW
media@bieganski.org
Telefon: 56 641 3400

INFORMACJA
Telefon: +48 56 641 4444
(od pn do pt w godz. 7:00 – 14:35)

Po godz. 14:35
Telefon 56 64 14 000 (Szpitalny Oddział Ratunkowy)

W TROSCE

O KAŻDEGO PACJENTA

Regionalny Szpital Specjalistyczny jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej, pełnoprofilowym, pełniącym całodobowe ostre dyżury we wszystkich reprezentowanych specjalnościach, zabezpieczającym pod względem specjalistycznym wschodnią część województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Chcemy byś korzystał z naszych usług - dowiedz się dlaczego:

Głównym celem dyrekcji placówki było zakończenie budowy szpitala oraz jego kompleksowa informatyzacja.

Oba przedsięwzięcia po wielu latach udało się zrealizować. Całość obiektów jest w pełni monitorowana i objęta siecią informatyczną. W ciągu roku w szpitalu grudziądzkim hospitalizowanych jest 43 tysiące pacjentów, udzielanych jest kilkaset tysięcy porad i wykonywanych jest ponad milion badań.

Jest to samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, pełnoprofilowy, pełniący całodobowe ostre dyżury we wszystkich prezentowanych specjalnościach.

Szpital w Grudziądzu zlokalizowany jest na obrzeżach miasta wśród lasów, w bliskim sąsiedztwie źródeł solankowych.

Pomieszczenia szpitalne  wyposażone zostały w najnowszy sprzęt medyczny. 

Grudziądzki szpital to nie tylko 40 oddziałów łóżkowych w podstawowych, specjalistycznych, a nawet wysokospecjalistycznych dziedzinach, ale również zespoły poradni specjalistycznych i konsultacyjnych, a także ogrom placówek pełnego zaplecza diagnostycznego.

Szpital w Grudziądzu jest jednym
z niewielu posiadających certyfikaty i normy:

ISO 22000:2005

„Żywienie zbiorowe pacjentów, gastronomiczna działalność usługowa na terenie Szpitala oraz na zewnątrz usługi cateringowe”

ISO 9001:2015

Zakres certyfikacji „udzielanie świadczeń medycznych w zakresie: diagnostyki, leczenia zachowawczego i zabiegowego stacjonarnego i ambulatoryjnego oraz transportu medycznego”

SZPITAL REGIONALNY W GRUDZIĄDZU

FACEBOOK i bądź z nami na bieżąco! 

SZPITAL REGIONALNY W GRUDZIĄDZU

IINSTAGRAM i bądź z nami na bieżąco! 

POZNAJ NASZEGO PATRONA

dr Władysław Biegański

Władysław Biegański urodził się 28 kwietnia 1857 r. w Grabowie nad Prosną.

Był lekarzem internistą, doktorem medycyny, logikiem, filozofem oraz działaczem społecznym. W każdej z tych dziedzin wyróżniał się jako wybitna postać.

W latach 1870-1875 Władysław Biegański uczył się w gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim. Zaraz po ukończeniu gimnazjum podjął studia medyczne na Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył w 1880 roku. Na piątym roku studiów napisał pracę na konkurs zorganizowany przez Wydział Filozofii pt. Porównanie nauki o ideach Locka i Leibniza, za którą otrzymał wyróżnienie. W latach 1882 – 1883 odbył praktyki w Berlinie i Pradze. Po powrocie do kraju osiadł na stałe w Częstochowie, gdzie otworzył prywatną praktykę.

Został lekarzem szpitalnym i miejskim, w latach 1884-1910 był oddziałowym lekarzem na kolei warszawsko-wiedeńskiej, a w latach 1887 – 1905 pełnił funkcję lekarza fabrycznego (w fabrykach „Motte” i „Częstochowianka”).

 

Do 1907 roku sprawował urząd dyrektora szpitala miejskiego, który zreorganizował i przekształcił w liczący się ośrodek leczniczo-naukowy regionu. W latach 1901-1917 pełnił funkcję prezesa w Towarzystwie Lekarskim Częstochowskim (którego był inicjatorem i współzałożycielem).

Władysław Biegański był ponadto twórcą i prezesem Towarzystwa Dobroczynności dla Chrześcijan (1899-1901) oraz inicjatorem (1906) i pierwszym prezesem Oddziału Częstochowskiego Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, a także popularyzatorem zagadnień higieny, (w 1901 roku założył Towarzystwo Higieniczne). Zajmował się niemal wszystkimi dziedzinami medycyny, szczególnie chorobami zakaźnymi, diagnostyką chorób i logiką w medycynie. Zajmował się także filozofią medycyny i należał do polskiej szkoły filozofii medycyny. Poświęcił się teorii poznania i genezie moralności. Swoje poglądy określał mianem prewidyzmu. Jego największe dzieła filozoficzne to: „Teoria logiki”, „Traktat o poznaniu i prawdzie” i „Prewidyzm i pragmatyzm”. Jako filozof uważany jest za najwybitniejszego przedstawiciela polskiej szkoły filozoficzno-lekarskiej. Zmarł 29 stycznia 1917 roku, został pochowany na częstochowskim cmentarzu Kule.

W dniu 12 czerwca 1953 roku dr Władysław Biegański

został patronem Szpitala Miejskiego w Grudziądzu.