Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Spotkanie Koła Miłośników Dziejów Grudziądza – przekonaj się jak było!

W dniu 13 grudnia, odbyło się kolejne spotkanie Koła Miłośników Dziejów Grudziądza, które przyciągnęło wielu entuzjastów historii. Głównym prelegentem tego wydarzenia była Pani Jadwiga Lewandowska-Smołek, która przedstawiła fascynującą prelekcję dotyczącą życia generała Hallera w czasie zamieszkiwania dworu Gorzuchowo. Spotkanie miało miejsce w Klubie Centrum i było otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Pani Jadwiga Lewandowska-Smołek jest osobą o szerokich zainteresowaniach i bogatym doświadczeniu zawodowym. Ukończyła studia na kierunku Administracja, a następnie kontynuowała naukę na kierunku Prawo. Przez wiele lat pracowała jako prokurator, a obecnie jest w wieku emerytalnym. Ponadto, Pani Lewandowska-Smołek jest absolwentką historii na Uniwersytecie Gdańskim, co dodatkowo podkreśla jej pasję do badania przeszłości. W ramach spotkania Koła Miłośników Dziejów Grudziądza.

Pani Jadwiga  przedstawiła prelekcję o temacie „Upamiętnienie 150. rocznicy urodzin gen. Józefa Hallera w Sarnowie i Chełmnie”. Generał Józef Haller był wybitnym polskim wojskowym i politykiem, który odegrał ważną rolę w historii Polski. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Spotkanie zgromadziło wielu entuzjastów historii, którzy chętnie wysłuchali prelekcji i zadawali pytania. Temat dotyczący generała Hallera oraz upamiętnienia jego 150. rocznicy urodzin okazał się niezwykle interesujący i poruszający dla uczestników spotkania.

Spotkanie KMDG było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat historii Grudziądza oraz postaci generała Józefa Hallera. Dzięki zaangażowaniu i pasji prelegentki, uczestnicy spotkania mogli zgłębić temat życia generała Hallera w czasie zamieszkiwania dworu Gorzuchowo oraz dowiedzieć się więcej o inicjatywach upamiętniających 150. rocznicę jego urodzin w Sarnowie i Chełmnie. Spotkanie z pewnością dostarczyło wielu cennych informacji i inspiracji dla wszystkich miłośników historii Grudziądza.

Za tydzień zapraszamy na kolejną prelekcję 20 grudnia o godzinie 17.00 Pan Janusz Hinz przedstawi nam „Co było w 2023 roku”.

Zachęcamy do obserwowania strony Grudziądz Miasto Otwarte aby być na bieżąco z naszym miastem!

Aleksandra Kaniecka

w obiektywie
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Trwają zapisy na Jarmark Spichrzowy – zostań wystawcą
21 kwietnia 2024
„Wstydź się” ostatni spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej – relacja
21 kwietnia 2024
Śmieci w łapy pod schroniskiem w Węgrowie – Sprzątnie lasu ze zwierzętami
20 kwietnia 2024
„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024