Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Jak wyglądają pozytywni grudziądzanie? – odpowiedź znaleźliśmy na ulicy Spichrzowej. Właśnie tu odbyły się obchody naszego święta “Dzień Pozytywnego Grudziądzanina”.

Gdybyśmy zadali sobie pytanie – jak wyglądają pozytywni grudziądzanie – odpowiedź znaleźliśmy tej soboty na ulicy Spichrzowej.

Właśnie tu odbyły się obchody naszego święta “Dzień Pozytywnego Grudziądzanina”, które zostały zorganizowane wspólnie przez urząd miasta, Stowarzyszenie Jo – Pozytywny Ruch Miejski, oraz organizacje, firmy i osoby  zaangażowane w aktywne działania społeczne.

Z obserwacji możemy zauważyć, że pozytywni grudziądzanie są otwarci, aktywni, lubią poznawać i robić nowe rzeczy oraz są życzliwi dla siebie nawzajem. To nie przypadek – jak stwierdzają naukowcy – doświadczanie “nowego” jest dla nas jednym z największych źródeł szczęścia.

 

Na odwiedzających Spichrzową czekał szereg atrakcji, które miały na celu pobudzić wyobraźnię i wywołać uśmiech na twarzach uczestników. Twórcy i animatorzy – również z Grudziądza – przygotowali dla mieszkańców to, co sami kochają robić i czym dzielą się z pasją. Dzielili się i to dosłownie, ponieważ każdy mógł wyjść z pozytywną pamiątką – m.in. ozdobić pozytywną torbę metodą sitodruku, namalować kreatywny obraz, stworzyć swoją pozytywną przypinkę oraz samemu narysować karykaturę niczym Picasso.

 

Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy oraz zaplatanie kolorowych warkoczy – to potwierdza, że kiedy czujemy się atrakcyjnie również jesteśmy pozytywni. Pozytywne poznawanie to też forma nauki – stoisko odtwórców historycznych pokazywało metody jakimi można stworzyć zdobienia oraz maskotki – takie jakimi bawili się nasi przodkowie. Zauważamy jeszcze jedną drogę do szczęścia – aktywność fizyczną – poza spacerem i zwiedzaniem grudziądzkich uliczek królowało puszczanie baniek mydlanych – ruch i uśmiech gwarantowane.

 

Pozytywnych młodych grudziądzan przyprowadzali pozytywni rodzice oraz pozytywni dziadkowie, a pozytywne miny  potwierdzają, że dzień był pozytywny – życzymy sobie jak najwięcej takich dni!

 

Mateusz Maksymilian Pawlik - Las Kresek

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024