Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. 

AKTUALNOŚCI

Nowy regulamin korzystania BOK

Aby zapoznać się z nową treścią „Regulaminu korzystania z internetowego biura obsługi klienta” prosimy kliknąć w poniższy link: Załącznik nr 1 do Zarządzenia Wewnętrznego nr 21/2008 Prezesa MWIO sp. z o.o. z dnia 31 grudnia 2008 roku
Read More

POZNAJMY SIĘ

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o.
ul. Mickiewicza 28/30
86-300 Grudziądz

Kontakt:
Sekretariat – tel. 56 45 04 901
Obsługa Klienta – tel. 56 45 04 938
fax: 56 45 04 934
mail: mwio@mwio.pl

CEL I MISJA

Naszą misją jest służba społeczności Grudziądza i wspieranie rozwoju miasta.

Grudziądzkie Wodociągi istnieją od 23.12.1899. Obecnie funkcjonują pod nazwą Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o.  Tę Spółkę powołano 17.06.1997 r.

Naszym celem jest zrównoważony rozwój zapewniający świadczenie naszym klientom najwyższej jakości usług, przy uwzględnieniu ich ekologicznej realizacji, w trosce o środowisko naturalne, dla dobra obecnego i przyszłych pokoleń.

Główne atuty

Nasze atuty to przede wszystkim długoletnie doświadczenie, własny sprzęt specjalistyczny, wykwalifikowana i doświadczona kadra. Oferujemy szeroki wachlarz branżowych usług specjalistycznych w atrakcyjnych cenach.

Oferta skierowana do mieszkańców i inwestorów

Jesteśmy spółką komunalną świadczącą kompleksowe usługi wodno-kanalizacyjne, obejmujące produkcję i dostarczanie wody, odbiór, oczyszczanie i odprowadzanie ścieków, projektowanie i wykonawstwo przyłączy wodno-kanalizacyjnych, jak również akredytowane usługi laboratoryjne w zakresie badania wody, ścieków oraz osadów ściekowych. Dysponujemy Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Specjalizujemy się w usługach związanych z gospodarką odpadami komunalnymi obejmującymi odbiór, transport, segregację oraz ich składowanie. Działamy w sposób odpowiedzialny społecznie i troszczymy się o środowisko naturalne.

Oferta skierowana do mieszkańców oraz turystów

Spółka zaprasza do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie na zajęcia z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami. Ofertę edukacyjną kierujemy przede wszystkim do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Grudziądz, a także gmin ościennych. Program edukacyjny Centrum obejmuje m.in. spotkania, wykłady, zabawy ekologiczne, zabawy plenerowe na terenie ogrodu CEE, konkursy, zajęcia techniczne oraz plastyczne. Ponadto odwiedzający Centrum mają niebywałą okazję zwiedzić pobliski Zakład Gospodarki Odpadami i zapoznać się z technologią sortowania, kompostowania i składowania odpadów.

Pasjonatów techniki i dziejów Grudziądza zapraszamy do zabytkowej oczyszczalni ścieków. To obiekt oddany do użytku w 1907 r. Podczas zwiedzania opowiadamy o jego historii, a także zastosowanych rozwiązaniach technicznych. W podziemiach obiektu nadal znajdują się „zabytkowe” elementy mechaniczne i stare pompy, które po oczyszczeniu i odnowieniu prezentują obecnie dawną świetność. Odtworzyliśmy również zabytkowej oczyszczalni – tj. sito Riensch – Wurla. Ponadto w ramach ekspozycji stałej prezentujemy wystawę pamiątek jednego z pracowników.

 

W OBIEKTYWIE