Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

SPICHLERZ 57

ODWIEDŹ NAS

 • Liczba mieszkańców Grudziądza, która odwiedziła Spichlerz, przeszła nasze oczekiwania!
  Wystarczy wspomnieć, że mieliśmy przygotowani ponad 1000 ekologicznych kubeczków, z których zostało raptem kilkadziesiąt sztuk. To świetna wiadomość świadcząca o tym, że pomysł na takie miejsce, w którym mieszkańcy mogą się spotkać, porozmawiać, wziąć udział w rodzinnych warsztatach, a lokalne organizacje pozarządowe wzmocnić swoje kompetencje, to strzał w dziesiątkę

  Dominik Cieślikiewicz
  Prezes Zarządu Fundacji Ładowarka, gospodarz Spichlerza
 • Spichlerz 57 to wyjątkowe miejsce. Czegoś takiego nie było jeszcze w Grudziądzu. Jego idea wypływa prosto z serca do ludzi. Chcieliśmy, żeby ta dobra energia przekuła się właśnie na coś dobrego. Ma ona służyć mieszkańcom, ale przede wszystkim za pośrednictwem organizacji pozarządowych – dodaje przedstawiciela ratusza.

  Ewa Niewiadomska-Roman
 • Spichlerz nie wyklucza. Oczywiście jest pełna dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami. Mamy windę, mamy pętlę indukcyjną. Wszędzie myśleliśmy właśnie o osobach z niepełnosprawnością. Chcemy żeby nie czuli się wykluczeni i mogli swobodnie korzystać z obiektu

  Ewa Niewiadomska-Roman
o spichlerzu 57

NA BIEŻĄCO

Spichlerz 57 Cafe – koncert 22.03 godz.16.30

Razem z Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu i...
Read More

Spotkanie z osobami głuchymi w Spichlerz 57

W Grudziądzu od dość dawna już odbywają się spotkania z mieszkańcami, w których uczestniczy prezydent...
Read More

Warsztaty stolarskie w Spichlerz 57

Znasz na pewno kawiarnię Spichlerz 57 café, w której Fundacja Ładowarka drugi rok z rzędu...
Read More
PRZESTRZEŃ KREATYWNOŚCI

SPICHLERZ 57

Stworzyliśmy miejsce przyjazne, które NIE WYKLUCZA. Takie, którego w Grudziądzu jeszcze nie było. Jego idea płynie prosto z serca dla ludzi – chcieliśmy przekuć swój pomysł i dobrą energię w coś wyjątkowego.

O SPICHLERZU 57
CEL i DZIAŁALNOŚĆ

Zabytkowa kamienica na fundamentach średniowiecznego spichlerza za chwilę zacznie wypełniać się pomysłami mieszkańców, ludzi aktywnych, pasjonatów i twórców. Oznacza to, że do Spichlerza 57 zawitają organizacje pozarządowe. Otwarcie zaplanowane jest w weekend 13-14 maja. Szczegółowy harmonogram znajdziecie poniżej 👇👇

Budynek przy ul. Spichrzowej 57 od początku nieco odbiegał wyglądem od sąsiadujących budynków. Początkowo był niewielkim, dwukondygnacyjnym spichlerzem ze stromym dachem. Z dawnych czasów zachowała się jedynie ceglana piwnica. Znany nam dzisiaj obiekt powstał na fundamencie spichlerza. Kamienica czynszowa, w której swoją przestrzeń znajdą organizacje pozarządowe, powstała najprawdopodobniej na początku XX wieku. Historycznie elewacja zarówno od strony Wisły, jak i od strony ul. Spichrzowej miała bogaty wystrój w stylu klasycystycznym – odtworzony w czasie remontu.

Przestrzeń kreatywności w Spichlerzu 57 ma zachęcać stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne z naszego miasta do współtworzenia tego miejsca. Do dyspozycji, po wcześniejszej rezerwacji, będą cztery sale wyposażone tak, by swobodnie można było organizować nie tylko spotkania, ale także szkolenia czy warsztaty. W Spichlerzu działać będzie kawiarenka obywatelska. Jej ideą są wspólne spotkania, gdzie przy ciepłej, pachnącej kawie będzie można rozmawiać zarówno o pomysłach, jak i ważnych dla miasta i mieszkańców tematach.

Z założenia Spichlerz 57 to miejsce otwarte, dlatego informacje o tym, co będzie się działo każdego dnia, znaleźć będzie można na stronie internetowej dedykowanej temu miejscu.

NASZA SPICHLERZOWA KAWIARNIA

MIŁOŚĆ CAFE

Wpadnijcie także do naszej spichlerzowej kawiarni „Miłość Cafe„, w której pracują m. in. osoby z niepełnosprawnościami, rozwijając swoje kompetencje i umiejętności w pierwszej etatowej pracy w życiu!

Poniedziałek - Piątek12:00 - 20:00

GALERIA

Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować