Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Biblioteka Miejska

AKTUALNOŚCI

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego zaprasza na wydarzenia

Grudziądzkie instytucje kultury nie ustają w staraniach o wysoki poziom rozrywki dla naszych mieszkańców. Dotyczy to także naszej Biblioteki, której...
Read More

„Rysunek i malarstwo moją pasją” wystawa w Bibliotece Miejskiej filia nr 13

„Rysunek i malarstwo moją pasją” wystawa w Bibliotece Miejskiej filia nr 13 Pracownia Pani Klary Stolp – Szkoła kultury klasycznej...
Read More

Twórcze spotkanie przy kawie w CKU

W środę 17 maja, w bibliotece szkolnej CKU odbyło się jedno ze spotkań grupy Twórcze Spotkania Przy Kawie. Miła atmosfera,...
Read More
1 2 3 8

POZNAJMY SIĘ

KONTAKT I FILIE
CEL I MISJA
GODZINY OTWARCIA

Nasze placówki rozmieszczone są na terenie całego miasta:

Gmach Główny Biblioteki Miejskiej
ul. Legionów 28

Filia nr 1 – ul. Nauczycielska 19
Filia nr 3 – ul. Korczaka 23
Filia nr 4 – ul. Tytoniowa 1
Filia nr 7 – ul. Chopina 33
Filia nr 8 – ul. Łęgi 2
Filia nr 11 – ul. Rydygiera 15/17
Filia nr 13 – Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych ul. Mikołaja z Ryńska 1/7
Filia nr 14 – ul. Mazurska 2

Telefon: 56 46 202 01
E-mail: bibl.inst@grudziadz.pl

Misją Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu jest popularyzacja czytelnictwa, propagowanie wiedzy i kultury wśród lokalnej społeczności. Realizuje ją gromadząc i udostępniając różnego rodzaju zbiory oraz rozwijając ofertę kulturalno-edukacyjną, którą dostosowuje do zmieniających się potrzeb wszystkich grup użytkowników. 

Dzięki takim działaniom Biblioteka jest nie tylko nowoczesnym ośrodkiem informacji, edukacji oraz aktywności kulturalnej, ale także utrzymuje trwałą więź z czytelnikami.

Istotne dla Instytucji jest także budowanie poczucia tożsamości społeczności lokalnej, promowanie wiedzy o historii i życiu regionu poprzez pozyskiwanie do zbiorów biblioteki współczesnych i historycznych wydawnictw związanych z Grudziądzem, zwłaszcza uzupełnienie kolekcji wydawnictw Wiktora Kulerskiego. Wzmacnianiu przynależności regionalnej służy promowanie wydawnictw i twórczości lokalnych autorów poprzez organizowanie spotkań autorskich.

Książnica grudziądzka wzmacnia działania w sferze kultury poprzez współpracę z instytucjami kulturalnymi i ośrodkami edukacyjnymi miasta, m.in. z Grudziądzkim Towarzystwem Kultury, Centrum Kultury Teatr, Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej, Polskim Związkiem Niewidomych, Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Wypoczynku, Liceum Plastycznym, Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia, Zakładem Karnym nr 1, Domem Dziennego Pobytu, Warsztatami Terapii Zajęciowej, przedszkolami i szkołami.

Biblioteka digitalizuje zabytki kultury piśmienniczej pozostające w jej zbiorach i udostępnia je  w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej poszerzając tym samym e-kolekcję wydawnictw związanych z Grudziądzem i regionem.

Licząc na zyskanie nowej publiczności Biblioteka wychodzi ze swoimi działaniami poza mury placówek bibliotecznych i część wydarzeń przeprowadza w przestrzeni miejskiej.

W okresie 1-28 lutego 2023 roku obowiązują następujące godziny otwarcia filii:

Poniedziałek, wtorek, środa, piątek   9:00-17:00
Czwartek, pierwsza sobota miesiąca  9:00-14:00.

Filia nr 11 przy ul. Rydygiera 15/17 czynna bez zmian: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Jest to związane z wejściem w życie Ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku, nakładającej obowiązek zmniejszenia całkowitego zużycia energii o 10%.

W OBIEKTYWIE