Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

 Święto 25. Rocznicy Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zespole Szkół Rolniczych

Dnia 14 grudnia 2023 roku Zespół Szkół Rolniczych w Grudziądzu świętował doniosłe wydarzenie – 25. rocznicę istnienia SK HDK (Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi).

Uroczystość zgromadziła nie tylko obecnych uczniów i nauczycieli, ale także gości, w tym Pani Różę Lewandowską – Wiceprezydent Miasta Grudziądz, oraz Pani Anita Etter kierownik Biura  ZR PCK (Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża)

 

Jednym z punktów programu był wykład Pani dr Aleksandry Roślewskiej, poświęcony roli krwi w organizmie człowieka. Naukowiec z pasją dzieliła się wiedzą z zakresu biologii, ukazując, jak istotne jest zrozumienie tego procesu, zwłaszcza w kontekście edukacji rolniczej.

 

Następnie głos zabrali goście: pani Róża Lewandowska – założycielka klubu podkreśliła znaczenie honorowego krwiodawstwa i podziękowała młodzieży za zaangażowanie w tę szlachetną inicjatywę. Na koniec wystąpienia życzyła wszystkim działaczom, opiekunom i wolontariuszom dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to co robią ma sens !

 

Z kolei pani Anita Etter złożyła na ręce pana dyrektora Arkadiusza Wojciechowskiego pamiątkowy medal wybity z okazji 65 rocznicy istnienia honorowego krwiodawstwa.

 

Nieodłącznym elementem obchodów było także upamiętnienie akcji honorowego oddawania krwi, która miała miejsce w Krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy (RCKiK Bydgoszcz) 8 listopada. Osoby zaangażowane w tę szlachetną inicjatywę otrzymały dyplomy, a ich bezinteresowna pomoc została doceniona przez społeczność.

 

Uczniowie włączyli się również w aspekt artystyczny święta. Przygotowali kilka piosenek, które z pasją wykonali, wprowadzając zgromadzonych w świąteczny nastrój. Kolęda, zagrana na zakończenie, dodatkowo podkreśliła atmosferę radości i jedności.

 

25 lat HDK to czas nie tylko celebracji osiągnięć, lecz także refleksji nad rolą honorowych dawców krwi w społeczeństwie. Wiceprezydent Róża Lewandowska podkreśliła znaczenie takich inicjatyw, a społeczność szkolna wyraziła wdzięczność dla wszystkich, którzy przez lata wspierali ideę Honorowych Dawców Krwi.

 

Po wzruszającym wydarzeniu z okazji 25. rocznicy SK HDK, uczestnicy, w tym wolontariusze i znamienici goście, spotkali się przy stole z tortem który został zakupiony przez Panią Różę Lewandowską. To było nie tylko delektowanie się smakiem, ale także moment relaksu, dziękczynienia wolontariuszom, wymiany wrażeń i budowania wspólnoty szkolnej. Tort stał się symbolicznym akcentem wdzięczności za wsparcie miasta, a wspólne świętowanie podkreśla jedność i radość z 25 lat historii HDK.

 

Jubileusz HDK w Zespole Szkół Rolniczych w Grudziądzu jest również okazją do wyrażenia wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju tej szlachetnej inicjatywy. Społeczność szkoły wierzy, że idea Honorowych Dawców Krwi będzie nadal rozwijać się i inspirować kolejne pokolenia.

 

Zapraszam do obserwowania portalu Grudziądz Miasto Otwarte, aby śledzić rozwój miasta i być na bieżąco z różnorodnymi wydarzeniami społecznymi.

 

Kacper Dybowski

w obiektywie

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca

Szósta edycja wyścigu – wyznaczona zostanie znakomitą trasą od Błoni Nadwiślańskich w Grudziądzu przez Nową Wieś, Mokre i Parski. Niepowtarzalny będzie przejazd przez stare miasto, przy wieży Klimek oraz trasą poniżej cytadeli wzdłuż Wisły, aż do Spichrzy. Zawodnicy ścigać się będą na różnych dystansach, z podziałem na kategorie wiekowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do jazdy na...
Read More

Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!

Początek wiosny i lato to niewątpliwie wysokie temperatury i najczęściej mała ilość opadów. W tym okresie wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Czym to jest spowodowane? W większości wybuchające pożary są niczym innym jak zwykłym chuligaństwem, czyli podpaleniem. Wypalanie suchych traw i pozostałości roślinnych to nie tylko kolejne wezwanie dla strażaków,...
Read More
1 2 3 868

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca
24 maja 2024
Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!
24 maja 2024
MORiW szuka Ratowników!
23 maja 2024
SZPITAL poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę
23 maja 2024
II Endokawa w Grudziądzkiej Geotermii – relacja z warsztatów
23 maja 2024
Dzień Matki z CK Teatr i Klubem Akcent
23 maja 2024