Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

 Święto 25. Rocznicy Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zespole Szkół Rolniczych

Dnia 14 grudnia 2023 roku Zespół Szkół Rolniczych w Grudziądzu świętował doniosłe wydarzenie – 25. rocznicę istnienia SK HDK (Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi).

Uroczystość zgromadziła nie tylko obecnych uczniów i nauczycieli, ale także gości, w tym Pani Różę Lewandowską – Wiceprezydent Miasta Grudziądz, oraz Pani Anita Etter kierownik Biura  ZR PCK (Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża)

 

Jednym z punktów programu był wykład Pani dr Aleksandry Roślewskiej, poświęcony roli krwi w organizmie człowieka. Naukowiec z pasją dzieliła się wiedzą z zakresu biologii, ukazując, jak istotne jest zrozumienie tego procesu, zwłaszcza w kontekście edukacji rolniczej.

 

Następnie głos zabrali goście: pani Róża Lewandowska – założycielka klubu podkreśliła znaczenie honorowego krwiodawstwa i podziękowała młodzieży za zaangażowanie w tę szlachetną inicjatywę. Na koniec wystąpienia życzyła wszystkim działaczom, opiekunom i wolontariuszom dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to co robią ma sens !

 

Z kolei pani Anita Etter złożyła na ręce pana dyrektora Arkadiusza Wojciechowskiego pamiątkowy medal wybity z okazji 65 rocznicy istnienia honorowego krwiodawstwa.

 

Nieodłącznym elementem obchodów było także upamiętnienie akcji honorowego oddawania krwi, która miała miejsce w Krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy (RCKiK Bydgoszcz) 8 listopada. Osoby zaangażowane w tę szlachetną inicjatywę otrzymały dyplomy, a ich bezinteresowna pomoc została doceniona przez społeczność.

 

Uczniowie włączyli się również w aspekt artystyczny święta. Przygotowali kilka piosenek, które z pasją wykonali, wprowadzając zgromadzonych w świąteczny nastrój. Kolęda, zagrana na zakończenie, dodatkowo podkreśliła atmosferę radości i jedności.

 

25 lat HDK to czas nie tylko celebracji osiągnięć, lecz także refleksji nad rolą honorowych dawców krwi w społeczeństwie. Wiceprezydent Róża Lewandowska podkreśliła znaczenie takich inicjatyw, a społeczność szkolna wyraziła wdzięczność dla wszystkich, którzy przez lata wspierali ideę Honorowych Dawców Krwi.

 

Po wzruszającym wydarzeniu z okazji 25. rocznicy SK HDK, uczestnicy, w tym wolontariusze i znamienici goście, spotkali się przy stole z tortem który został zakupiony przez Panią Różę Lewandowską. To było nie tylko delektowanie się smakiem, ale także moment relaksu, dziękczynienia wolontariuszom, wymiany wrażeń i budowania wspólnoty szkolnej. Tort stał się symbolicznym akcentem wdzięczności za wsparcie miasta, a wspólne świętowanie podkreśla jedność i radość z 25 lat historii HDK.

 

Jubileusz HDK w Zespole Szkół Rolniczych w Grudziądzu jest również okazją do wyrażenia wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju tej szlachetnej inicjatywy. Społeczność szkoły wierzy, że idea Honorowych Dawców Krwi będzie nadal rozwijać się i inspirować kolejne pokolenia.

 

Zapraszam do obserwowania portalu Grudziądz Miasto Otwarte, aby śledzić rozwój miasta i być na bieżąco z różnorodnymi wydarzeniami społecznymi.

 

Kacper Dybowski

w obiektywie

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024

Tradycyjnie już, podczas lata CK Teatr zaprasza wszystkich mieszkańców miasta oraz turystów na spędzenie weekendowych wieczorów ze sztuką w najurokliwszych częściach miasta – w ramach festiwalu Lato na Starym Mieście. Plan jest taki: na Rynku Starego Miasta, Scenie przy Flisaku, w Centrum Edukacji Ekologicznej oraz w Parku Miejskim spotykać będziemy się z naszymi widzami przy...
Read More

Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do udziału w zajęciach i animacjach 😊   Animacje pod hasłem „Laboratorium Pana Kleksa”   Data: 22.06.2024, godz. 12:00-14:00 Miejsce: Ogród Biblioteki Miejskiej ul. Legionów 28   Pan Ambroży przygotował dla uczestników imprezy wiele atrakcji: – animacje ruchowe połączone z wydarzeniami z bajki np. lekcja geografii – magiczna podróż...
Read More

Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.

Będzie ją można podziwiać na Rynku przez najbliższe tygodnie. Otwarcie wystawy z udziałem kuratora wystawy – Pana Marka Fijałkowskiego – instruktora OPP i grudziądzkiego artysty oraz Arkadiusza Elszkowskiego – Dyrektora OPP – odbędzie się 21 czerwca (piątek) o godzinie 12.00 na grudziądzkim Rynku. Przy tej okazji serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu.   Konkurs organizowany...
Read More
1 2 3 912

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024