Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

„Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki.”

| Leonardo da Vinci |

STOPA to:

  • 26 kości
  • 33 stawy
  • 107 więzadeł
  • 21 mięśni
  • 8 tysięcy zakończeń nerwowych

   Stopy są podstawą prawidłowej postawy całego ciała. Wszelkie zaburzenia funkcjonowania skutkują bólem w obrębie stawu skokowego, kolanowego, biodrowego oraz kręgosłupa. Brak odpowiedniego balansu napięciowego w jej obrębie, będzie rzutowało na to co dzieje się na całej jej taśmie. Jej skomplikowana konstrukcja sprawia, że znakomicie potrafi kompensować wady wzorca ruchowego. Zamknięta stopa w sztywnym bucie zmienia napięcie w całym ciele.

Multifunkcjonalność stopy:

  1. Lokomocja – prowadzi Cię tam, gdzie chcesz i jak chcesz (bieg, podskoki, spacer);
  2. Dźwigar – utrzymuje masę ciała;
  3. Podpora – stabilne stanie niezależnie od powierzchni;
  4. Amortyzator – umożliwia dopasowanie się do terenu i przenoszeni dużych przeciążeń bez urazu i upadku.
  5. Przekaźnik – dzięki zakończeniom nerwowym wiesz po jakiej powierzchni idziesz, jaka jest temperatura, czy jest płasko czy pochyło

Chodzenie jest często odwzorowaniem postawy całego ciała, ponieważ jest ona ogniwem, przez które przechodzą wszystkie główne taśmy mięśniowo-powięziowe. Warto czasami również zamknąć oczy by uruchomić czucie głębokie i zaobserwować jaka jest równowaga naszego ciała. To oczywiście zaleca się w staniu czy też tańcu. Taka praktyka intensywniej uruchamia receptory do pracy.

Gimnastyka Tradycyjna dla Kobiet pokazuje, jak zbudować postawę wspierająca Twoje zdrowie. Na zajęciach dążymy do efektywnego wykorzystania potencjału w nich drzemiącego. Zadbaj o swoje stopy, a poczujesz rozluźnienie w całym ciele. Oczywiście ćwiczymy na boso.

Zajęcia regularne z Gimnastyki Tradycyjnej dla Kobiet odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w Geotermii Grudziądz.
Możesz również skorzystać z treningów personalnych. W tym celu zadzwoń a ustalimy najkorzystniejszy plan dla Ciebie – 724 797 117
Certyfikowana Instruktorka Gimnastyki dla Kobiet Katarzyna Biernat

Materiały pochodzą z kursu dla instruktorek Gimnastyki Tradycyjnej dla Kobiet prowadzonej przez Magdalenę Nagajek i Oksanę Pawłowską.

 

Przeczytaj artykuły na temat ZDROWIA

NOWE SPOJRZENIE

NA ODWIECZNE ZAGADNIENIE