Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

VII EDYCJA TURNIEJU OLIMPIA CUP

We wtorek 07.05.2024 odbył się kolejny turniej tenisa stołowego „OLIMPIA CUP”.

Był to już VII turniej towarzyski z tego cyklu w sezonie 2023/2024, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób trenujących w naszej grudziądzkiej sekcji tenisa stołowego.

Udział w nim biorą zarówno dorośli jak i dzieci. Nie brakuje takich obrazków, gdzie w turnieju bierze udział tata ze swoim synem. Bardzo często bywa tak, że nasi juniorzy już na tym etapie ogrywają swoich seniorów.

Zawody te obfitują w całe mnóstwo rozmaitych emocji i dotyczą one nie tylko samych zawodników, ale też i kibiców/rodziców, którzy pojawiają się na trybunach. Niektóre z tych pojedynków są na tyle emocjonujące, że bywają komentowane przez kibiców jeszcze kilka dni po takich turniejach.

Tak było też i tym razem – niektóre z meczów były na tyle ekscytujące, że porywały publiczność do oglądania ich na stojąco. W tej edycji wzięło udział 24 zawodników. W pierwszym półfinale spotkali się dwaj koledzy klubowi: Michał Biernat i Oliwier Jędrzejewski. Awansował do finału Oliwier wygrywając z Michałem 3:2 gdzie w piątym secie po zaciętej walce jego kolega uległ zaledwie 11:9. Jest to kolejny fantastyczny pojedynek klubowych kolegów, który dostarczył ponownie kibicom bardzo widowiskowych wymian, których nie powstydziliby się zawodnicy z superligi. Najważniejsze, że nasi młodzi adepci ASTS Olimpia Unia Grudziądz darzą siebie dużym szacunkiem i cała ich rywalizacja odbywa się między nimi fair play. W drugim półfinale spotkali się Jacek Zych oraz Robert Błaszczak gdzie ten drugi przegrał wejście do finału. O miejsce 3 pojedynek stoczył Jarosław Jarzyński z Michałem Biernat. Mecz ten w stosunku 3:1 wygrał Michał. Tutaj młodość pokonała bardzo doświadczonego i wytrawnego gracza.

Finał rozegrali między sobą Jacek Zych i Oliwier Jędrzejewski. Mecz ten był ponownie bardzo zacięty i okazał się okrasą całego turnieju. Pomimo iż turniej ten był tylko zawodami towarzyskimi to było widać jak obaj zawodnicy chcieli go wygrać. Oj działo się, bo emocji nie brakowało. Najważniejsze, że zawodnicy wobec siebie mimo wszystko okazali sportowy szacunek – zwłaszcza, że był to mecz dwóch różnych pokoleń. Zwycięzcą tego finału okazał się Jacek Zych, który wygrał z Oliwierem w stosunku 3:2. W tym przypadku doświadczenie zwyciężyło z młodością.

 

Kolejna edycja turnieju OLIMPIA CUP odbędzie się 04.06.2024.

 

Zapraszamy do udziału. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy Sebastian Zaborowski tel. 604 164 559.

 

Zredagował: Mariusz Biernat

 

Mariusz Biernat

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024
Praktyki zawodowe w Ostravie realizowane przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego zakończone sukcesem!
18 czerwca 2024