Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

19 maja na naszych grudziądzkich Błoniach Nadwiślańskich

odbył się pierwszy z czterech cykli biegów dla dzieci Klub Małego Biegacza – ze Spichlerzem Stasiem.

Klub Małego Biegacza powstał z myślą o naszych dzieciach, tych najmłodszych jak i tych ciut starszych. Biegi skierowane są do dzieci bez względu na ich umiejętności biegowe i kondycję.
Klub Małego Biegacza to nie tylko sport, ale także integracja i świetna zabawa. Tu nie ma rywalizacji, tu wszyscy są wygranymi. To okazja do wspólnego spędzania czasu, rozwoju całego organizmu i poprawy kondycji fizycznej.

Bieg ze Spichlerzem Stasiem odbył się na 5 dystansach:

Bieg Tygryska – dystans 100 m, roczniki 2019 i młodsi
Bieg Smyka – dystans 200 m, rocznik 2017-2018
Bieg Błyskawicy – dystans 300 m, rocznik 2015-2016
Bieg Bystrzaka – dystans 400 m, rocznik 2013-2014
Bieg Liska Bieg Myśliciela – dystans 800 m, rocznik 2009-2012.

Błonia Nadwiślańskie tętniły tego dnia niesamowitymi emocjami.

250 dzieci stanęło na mecie.

Rodzice i dziadkowie dopingowali swoje pociechy. Kibicowali z całych sił. Było to nie lada wydarzenie zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które z uśmiechem na buźkach wbiegały na metę. Ta radość z przekroczenia mety to niesłychanie pozytywne emocje, a uśmiech dziecka …bezcenny. Dla niektórych był to pierwszy bieg, ale sporo dzieci biegło już kolejny raz w naszych grudziądzkich biegach. Widać, że Grudziądz to miasto „biegowe”, bo coraz więcej młodych zaczyna uprawiać sport, w tym bieganie. Frekwencje z biegu na bieg są coraz lepsze. Dzieci na mecie otrzymały medal w kształcie puzla, który razem z kolejnymi trzema medalami stworzy wizerunek naszych grudziądzkich spichlerzy. Do kompletu każde dziecko w pakiecie otrzymało także wyjątkową maskotkę w kształcie Spichlerza (Spichlerz Staś). Dodatkowo w trakcie trwania biegów dzieci mogły poskakać na dmuchanym zamku, skorzystać z toru przeszkód, pomalować buzię. W biurze zawodów czekał na nich dyplom ukończenia biegu, soczek i jabłko. To był bardzo pozytywny dzień. Radość naszych pociesz to największy dla nas, rodziców, skarb. Ich chęć do wspólnych zabaw i integracji z rówieśnikami zaprocentuje w przyszłości, a uprawianie sportu podniesie kondycję i pozytywnie wpłynie na zdrowie. W dobie ciągle rozwijającej się technologii, siedzącego trybu życia, telefonów komórkowych czy komputerów, warto zatrzymać się i zastanowić jak ważna jest aktywność fizyczna nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci.

Kolejna edycja Klubu Małego Biegacza 8 czerwca.

Już nie możemy się doczekać. Zapraszam do fotograficznej relacji z biegu. Zobaczcie sami …te emocje, to szczęście „bijące” z twarzy małych biegaczy. Ta duma noszenia na piersi medalu. Zapraszam także na stronę portalu na Facebook’u – tu też znajdziecie obszerną relację z wydarzenia.

Grudziądz Miasto Otwarte – z nami jesteś na bieżąco. Co ? Gdzie? Kiedy ? w Grudziądzu … i nie ominie Cię żadne wydarzenie.

Autorka: Magda Hausman

Magda Hausman

w obiektywie
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024