Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

19 maja – Dzień Dobrych Uczynków, dzień, który jest okazją do zastanowienia się na ile potrafimy bezinteresownie pomagać innym, poświęcić im swój czas.

Czy drobny gest jest czymś ważnym ? Czy czynienie dobra jest czymś łatwym ? Czy dobry uczynek ma większą moc niż słowa?

Pomysłodawcą tego święta jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz innych ludzi, zwierząt czy środowiska naturalnego cały rok, nie tylko od święta.

W dobie obecnych czasów, w ciągłej pogoni za czasem, za pracą i pieniędzmi, zapominamy, że drobny gest czy uczynek wobec innych sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi.

Czynienie dobra:
– poprawia samopoczucie,
– poprawia zdrowie psychiczne,
– daje satysfakcję,
– generuje zadowolenie,
– generuje wdzięczność,
– sprawia, że stajemy się szczęśliwsi,
– sprawia, że stajemy się spełnieni.

Kto nie zgadza się z tym przekonaniem, niech choć raz zrobi coś dobrego wobec innych, a przekona się jakie cudowne uczucia temu towarzyszą.

Dzień Dobrych Uczynków to okazja do bycia miłym i do czynienia dobra wobec innych. Tego dnia zatrzymaj się na chwilę, rozejrzyj dookoła, bo może ktoś potrzebuje twojej pomocy. Zrób zakupy chorej sąsiadce, wyjdź z jej psem na spacer. Spędź popołudnie z osobą samotną. Zostań wolontariuszem w akcji charytatywnej. Zadzwoń do bliskiej osoby, odśwież stare znajomości. Obdarz innych pozytywną energią. Powiedz komplement innej osobie.
Tych dobrych uczynków można by wymieniać w nieskończoność, ale to od nas tak naprawdę zależy, czego tego dnia dokonamy. A warto, bo wówczas poczujemy co to jest hormon szczęścia.

Pomagajmy i wspierajmy się nawzajem. Promieniujmy dobrocią i zarażajmy nią innych. Każdego dnia podążajmy za dobrem – bo tak naprawdę to każdy dzień powinien być dniem dobrych uczynków.

A Ty ?… co dziś planujesz zrobić dobrego dla innych ?

Grudziądz Miasto Otwarte – dobry portal z którego dowiesz się Co? Gdzie? i Kiedy? w Grudziądzu.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024