Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Pedro Moutinho w Grudziądzu! – relacja z podróży po dźwiękach muzyki Fado!

Pedro Moutinho w Grudziądzu: Namiętność i Emocje Muzyki Fado

W niedzielny wieczór, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu zatrzęsło się dźwiękami melancholijnej i namiętnej muzyki fado. Na scenie pojawił się Pedro Moutinho, jedna z najbardziej cenionych gwiazd tego gatunku muzycznego, aby zaprezentować swoje wyjątkowe interpretacje tradycyjnych portugalskich pieśni. Zapraszamy do relacji!

 

Kim jest Pedro Moutinho?

Pedro Moutinho to uznany portugalski wokalista i interpretator fado, który od najmłodszych lat był związany z tą wyjątkową formą muzyczną. Pochodzi z być może najsłynniejszej dziś rodziny mistrzów Fado. Rodzice są artystami tej sztuki. Jego brat Carlos Manuel – Camane – jest, obok Marizy, największą młodą gwiazdą portugalskiej muzyki, której już za chwilę powiemy coś więcej.  Pedro kontynuuje bogatą tradycję, kultywując autentyczność i głębokie emocje, które są charakterystyczne dla tego gatunku muzyki.

Co to jest muzyka fado? I skąd właściwie się ona wywodzi?

Fado to gatunek muzyczny urodzony na ulicach Lizbony, niosący ze sobą bogactwo historii i tradycji Portugalii. To muzyka, która opowiada o miłości, tęsknocie, życiu codziennym oraz duchowej przeszłości kraju. Charakteryzuje się melancholijną melodią i głębokimi, emocjonalnymi tekstami, które poruszają serca słuchaczy.

Koncert Pedro Moutinho w Grudziądzu przyciągnął tłumy miłośników fado, którzy wypełnili po brzegi salę Centrum Kultury Teatr. Publiczność była zachwycona jego występem, który nie tylko poruszał serca swoją autentycznością, ale także zachęcał do wspólnego śpiewania. I z całą pewnością możemy powiedzieć, że bariera językowa nie była żadną barierą bo została złamana w sekundę!

Atmosfera podczas koncertu była niezwykle wzruszająca. Pedro Moutinho emanował niesamowitą energią sceniczną, która przenosiła publiczność w świat namiętności i emocji. Jego głos, pełen głębi i wyrazu, dotykał serc słuchaczy, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Nie zabrakło również ważnych zapowiedzi na przyszłość. Prowadzący wieczoru, znany polski kompozytor Marcin  Kydryński, zapowiedział nadchodzący Festiwal Fado w Grudziądzu, który odbędzie się w lipcu. To wydarzenie, na które już teraz czekają wszyscy miłośnicy portugalskiej muzyki i kultury i na pewno wyczekują biletów na to wydarzenie. A my już spieszymy z wspaniałą nowiną – bilety w sprzedaży już niebawem!

Podczas rozpoczęcia koncertu Marcin Kydryński nie ukrywał swojego niedowierzania w to, co ma się wydarzyć na deskach Centrum Kultury Teatr. W lipcu podczas festiwalu Fado wystąpi Marisa dos Reis Nunes, znana  i wspominana przez nas wielka bogini muzyki fado- Mariza! My już nie możemy się sami doczekać tego bajkowego festiwalu.

Koncert Pedro Moutinho to nie tylko spotkanie z wybitnym artystą, ale także podróż do serca Portugalii poprzez dźwięki fado. Dla wszystkich obecnych był to wieczór pełen wzruszeń i namiętności, który na długo pozostanie w pamięci. A kto nie był…. niech żałuje i wyczekuje kolejnych wspaniałych podróży muzycznych.

A gdzie znaleźć receptę na wolny czas w weekend czy w tygodniu po pracy? Oczywiście, że na portalu Grudziądz Miasto Otwarte! Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalendarium Co? Gdzie? Kiedy? A już teraz przed Państwem wyjątkowa fotorelacja – Pedro Moutinho!

 

To jak z kim widzimy się w lipcu na festiwalu Fado?

 

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024