Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

 22  marca   Klub Akcent
The Broken Bridges – premiera NOWEJ płyty

Support – State of mind
godz.  19.00   bilety 30 zł

 

Zespół The Broken Bridges zaprasza na premierę swojego nowego, długo wyczekiwanego  albumu. Znajdzie się na nim 7 nowych utworów. Tytuł to „Close to the truth”.

Na koncercie zabrzmią wszystkie kompozycje z nowej płyty, ale nie zabraknie też starszych kawałków z repertuaru zespołu. Szczęśliwym zrządzeniem losu w dniu premiery najnowszego krążka, zespół świętował będzie również 10.lecie istnienia na scenie. Nie zabraknie zatem pretekstów do wspomnień, nie tylko muzycznych.

 

The Broken Bridges to zespół nawiązujący do klasycznych wzorców rocka progresywnego ujętych jednak w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Mieszanie klasyki z różnymi specyficznymi elementami sprawia, że grupa wyróżnia się poprzez osobliwe brzmienie i kompozycje co nadaje jej charakterystyczny sound.

Zespół powstał w 2014 roku w Grudziądzu z inicjatywy Marka Habryna, gitarzysty wokalisty i autora wszystkich kompozycji. Skład zespołu mocno ewoluował, ale mimo różnych przetasowań udało się nagrać Ep-kę pod tytułem „Endless Road”, która swoją premierę miała 6 maja 2019. Promował ja utwór tytułowy oraz bluesujący „Tune In”. Zespół w tym czasie koncertował głównie w okolicach Grudziądza, między innymi we Włocławku podczas Kuyavian Progrock Festival wraz z Keep Rockin’ oraz Art of Illusion. Festiwal był ideą grania w 3 miastach województwa kujawsko-pomorskiego (Włocławek, Bydgoszcz, Grudziądz) . Plany okazały się niestety nie do zrealizowania, ale Marek Habryn wpadł dzięki temu na pomysł rokrocznego festiwalu z The Broken Bridges jako gospodarzem/ Festiwal odbywa się rokrocznie pod szyldem ProgRockowy Akcent i w bieżącym roku odbyła się już jego VI edycja.

W 2019 roku zespół  wydał nakładem Lynx Music reedycje epki uzupełnionej o 2 nowe utwory „The Voice” do którego nakręcono pierwszy teledysk w historii zespołu oraz „Get ready for your fight” . Wydanie tej płyty zaowocowało występami na festiwalach w Legionowie, Toruniu oraz Wrocławiu, także prezentacją grupy w europejskich magazynach muzycznych i radiach, co dało grupie nową rzeszę odbiorców.

Czas pandemii przyniósł nagrania live session z grudziądzkiego Teatru . Grupa była bohaterem tygodnia z The Broken Bridges , podczas którego nakręcono 7 klipów na teatralnej scenie. W  3 piosenkach grupie towarzyszył zespół wokalny Contrapunkt. Utwory są dostępne na kanale YouTube zespołu. Zespół planuje w przyszłości wydanie w formie blu-ray.

W tym roku zespół planuje zagrać sporo koncertów promując nowe wydawnictwo.

 

Obecny skład:
Marek Habryn (wokal, gitara)
Grzegorz Grzanka (klawisze, akordeon)
Łukasz Dryl (bas)
Sławomir Kaligowski (perkusja )

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024