Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Pragniemy poinformować, iż przed gmachem Biblioteki Głównej, mieszczącej się przy ulicy Legionów 28, został umiejscowiony książkomat.

Książkomat jest nowoczesnym udogodnieniem, które pozwala na całodobowy odbiór zamówionych w Bibliotece Głównej książek, jak i na zwrot dzieł literackich wypożyczonych z grudziądzkich filii.

Więcej informacji dotyczących zasad użytkowania książkomatu jest dostępnych na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej.

Przed Biblioteką Główną zamontowano książkomat, czyli samoobsługowe i intuicyjne urządzenie działające podobnie jak popularny paczkomat. Dzięki temu czytelnicy mają możliwość odbioru i zwrotu książek przez całą dobę.

Użytkownik składa zamówienie poprzez katalog online szukamksiążki.pl, zamieszczony na stronie internetowej naszej Biblioteki. Po dostarczeniu zamówionej pozycji do książkomatu czytelnik otrzyma powiadomienie e-mail z informacją, do kiedy należy ją odebrać. Czytelnik identyfikuje się w książkomacie, skanując kartę biblioteczną lub wpisując jej numer za pomocą klawiatury dotykowej. Urządzenie automatycznie otwiera schowek z zamówionym tytułem.

Za pomocą urządzenia można też zwrócić przeczytane pozycje. Do otwarcia skrytki potrzebna jest karta biblioteczna (lub jej numer, który należy wpisać w odpowiednim miejscu). Zwrot materiałów bibliotecznych będzie widoczny na koncie czytelnika dopiero po wyjęciu zawartości skrytki i weryfikacji przez bibliotekarza.

Książkomat został zakupiony w ramach realizacji projektu „Modernizacja gmachu głównego Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu wraz z wyposażeniem i renowacją ogrodu”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025” oraz środków Gminy-Miasto Grudziądz.


Zasady korzystania z książkomatu:

1. Książkomat to samoobsługowe urządzenie, pozwalające na odbiór zamówionych wcześniej książek z Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 28.
2. Do książkomatu można zwracać książki z Biblioteki Głównej i wszystkich filii.
3. Czytelnik korzysta z książkomatu za pomocą ważnej karty bibliotecznej. Z wypożyczeń z książkomatu mogą korzystać czytelnicy, którzy nie mają żadnych zobowiązań wobec biblioteki.
4. Czytelnik dokonuje rezerwacji do książkomatu samodzielnie, poprzez katalog online: szukamksiążki.pl, zamieszczony na stronie internetowej biblioteki, za pośrednictwem konta czytelnika, zaznaczając jako opcję odbioru „Książkomat”.
5. Po dostarczeniu zamówionej pozycji do książkomatu, czytelnik otrzyma powiadomienie drogą elektroniczną z informacją, do kiedy wybrana pozycja będzie oczekiwać na odbiór. Termin odbioru z książkomatu wynosi 5 dni roboczych.
6. Do książkomatu można zamówić łącznie do 5 egzemplarzy ze zbiorów Wypożyczalni Głównej, Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Czytelni Głównej.
7. Po odebraniu rezerwacji lub zwrocie książek do książkomatu, czytelnik jest zobowiązany do zamknięcia skrytki.
8. Zwrot książek, zarejestrowany przez książkomat, będzie widoczny na koncie czytelnika dopiero po wyjęciu zawartości skrytki i weryfikacji przez bibliotekarza.
9. Książki należy wkładać pojedynczo, skanując przy tym każdą z nich.
10. Książki będą odbierane i dostarczane do książkomatu w godzinach pracy biblioteki.
11. Zwrot książek przetrzymanych powoduje zatrzymanie dalszego naliczania kary, ale nie zwalnia z obowiązku uregulowania naliczonych należności.
12. Awaria książkomatu nie zwalnia z obowiązku terminowego zwrotu zbiorów.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024