Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

To już 5 lat odkąd parkrun, czyli sobotnie spotkania biegaczy, zagościły w naszym mieście.

W minioną sobotę miłośnicy biegania hucznie świętowali 5 urodziny tej wyjątkowej imprezy. Każdy mógł z nimi pobiegać – i mały i duży. Udział w tej edycji, wzięło ponad 400 biegaczy. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu nie zabrakło urodzinowego tortu po zakończeniu biegu, czy też niezwykłych medali dla wszystkich uczestników oraz wolontariuszy wspierających organizację imprezy; a to właśnie dzięki ich pomocy ta inicjatywa może nadal się rozwijać i zrzeszać tak ogromną społeczność Grudziądzan i mieszkańców okolic!

Parkrun to najpopularniejsza dziś w Grudziądzu inicjatywa skupiająca setki amatorów biegania. To dobrze zorganizowana społeczność, ale otwarta na nowych uczestników mających „zajawkę” na punkcie ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki wygranemu projektowi w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim oraz współpracy z Urzędem Miejskim w Grudziądzu w ciągu tych 5 lat udało się zrobić bardzo dużo. Inicjatywa ta pomogła stworzyć oznaczenia na trasie biegu oraz wprowadzić do szkół akcję „szóstka za szóstkę” – czyli program, w ramach którego uczniowie z potwierdzonym udziałem w sześciu biegach parkrun mogą otrzymać szóstki z wychowania fizycznego.

A czy parkun Grudziądz jest tylko dla zawodowców? Oczywiście, że nie! Zasady są bardzo proste:

Trasa liczy 5 kilometrów długości, wytyczona jest ścieżkami lasu komunalnego w Grudziądzu, można ją pokonać nie tylko biegiem, ale także marszem z kijkami – nordic walking – czy po prostu spacerując. Można też na taki spacer zabrać psa – swojego lub z Centrum Opieki nad Zwierzętami.

Udział w biegu może wziąć każdy kto tylko ma ochotę się poruszać. Jest to całkowicie bezpłatne. Jednak jeśli chcemy na starcie otrzymać token do mierzenia czasu, to musimy się zarejestrować na stronie internetowej www.parkrun.pl/rejestracja gdzie otrzymamy indywidualny kod uczestnika, który należy wydrukować i koniecznie zabrać ze sobą na bieg. Kod ten pozwala brać udział w biegach parkrun na całym świecie! Z naszych źródeł dowiedzieliśmy się, że taka inicjatywa ma miejsce w ponad 20 krajach!

To jak? Z kim widzimy się w następną sobotę na staracie?

Wyniki z  biegowych urodzin można znaleźć na stronie https://www.parkrun.pl/grudziadz/results/latestresults/

Autor: Kamil Danielewicz

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Trwają zapisy na Jarmark Spichrzowy – zostań wystawcą
21 kwietnia 2024
„Wstydź się” ostatni spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej – relacja
21 kwietnia 2024
Śmieci w łapy pod schroniskiem w Węgrowie – Sprzątnie lasu ze zwierzętami
20 kwietnia 2024
„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024