Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W 5. kolejce 2 Ligi Olimpia Grudziądz udała się do Kołobrzegu, aby zmierzyć się z tamtejszą Kotwicą – drużyną, która w sezonie 2021/2022 w ostatniej kolejce o punkt wyprzedziła Olimpię i awansowała do 2 Ligi, zmuszając zawodników z Grudziądza do spędzenia kolejnego roku na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Kotwica przystępowała do spotkania jako drużyna będąca w dobrej formie – wyniki jej ostatnich meczów to ligowy remis z Chojniczanką i wysoka wygrana 5:1 z rezerwami Lecha Poznań, które w poprzedniej kolejce wywiozły ze stadionu przy Piłsudskiego 3 punkty, a także zwycięstwo z drugą drużyną Zagłębia Lubin w ramach Pucharu Polski.

Pierwszą bramkę spotkania zdobyła jednak Olimpia za sprawą powracającego po kontuzji napastnika – w 27. minucie wynik spotkania otworzył Kostyantyn Chernii.

W drugiej połowie padały kolejne bramki. Olimpia podwyższyła prowadzenie po bramce Macieja Pałaszewskiego w 59. minucie, z kolei Kotwica w 72. zdobyła bramkę kontaktową po skutecznym wykonaniu rzutu karnego przez Michała Cywińskiego.

Wynik nie uległ już zmianie i Biało-Zieloni mogą cieszyć się pokonaniem rywali 2:1, dzięki czemu do Grudziądza wrócą bogatsi o trzy punkty.

Po pięciu kolejkach 2 Ligi Olimpia Grudziądz zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym 7:5.

Składy:

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 52. Jakub Rzeźniczak, 19. Sebastian Murawski, 4. Cezary Polak – 11. Tomasz Kaczmarek (85, 7. Łukasz Kosakiewicz), 10. Michał Cywiński, 6. Kamil Kort (46, 25. Jonathan Júnior), 24. Filipe Oliveira, 77. Tafara Madembo (65, 94. Zak Abbott) – 9. Filip Kozłowski (75, 99. Olaf Nowak)

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski – 99. Sebastian Olszewski, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak – 21. Jan Bonikowski, 20. Damian Vũ Thành, 15. Maciej Pałaszewski (81, 7. José Cabrera), 8. Kamil Kurowski (46, 80. Mateusz Sopoćko), 14. Konrad Gutowski – 88. Kostiantyn Czernij (81, 10. Patryk Winsztal)

Autor: Filip Kołakowski