Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zapraszamy do udziału w nadchodzących muzealnych wydarzeniach – najbliższe dni zapowiadają się bardzo ciekawie:

Wtorek, 22 sierpnia 2023 r., godz. 16.30
Muzeum na leżaku – „POCIĄG DO DWORCA” – Mateusz Promiński zabierze nas na wycieczkę po zabytkowym obiekcie grudziądzkiego dworca PKP; zbiórka przed budynkiem dworca, wstęp wolny.

Środa, 23 sierpnia 2023 r., godz. 17.00
Otwarcie wystawy „Malarstwo i rzeźba artystów Teatru Życia im. ks. Biskupa Jana Chrapka 1998-2023″, Gmach Główny Muzeum, ul. Wodna 3/5.
Jubileusz trzydziestolecia Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu to doskonała okazja aby szerokiemu gronu odbiorców zaprezentować twórczość artystów skupionych wokół Centrum. Dodatkowym pretekstem do zorganizowania wystawy jest także jubileusz dwudziestopięciolecia funkcjonowania Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystów Niepełnosprawnych. Różnorodność  prac malarskich i rzeźbiarskich, składających się na ekspozycję, ukazuje mnogość spojrzeń na otaczającą nas rzeczywistość. Odmienne cechy stylowe i warsztatowe łączy jednakże niezwykła wrażliwość artystów i niezbywalna potrzeba tworzenia.

Sobota – niedziela, 26-27 sierpnia 2023 r., godz. 10.00 – 18.00
bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych we wszystkich obiektach Muzeum; zwiedzanie samodzielne, nie dotyczy zwiedzania z przewodnikiem, udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych.


Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu przystąpiło do realizacji 2. etapu prac konserwacyjnych Bramy Wodnej w Grudziądzu. Z uwagi na trwające prace prosimy o zachowanie ostrożności podczas przechodzenia w okolicy Bramy Wodnej.

Zakres prac konserwacyjnych:
– prace konserwatorskie elewacji otynkowanej, piwnicy, stolarki okiennej i schodów zewnętrznych wraz z drzwiami zewnętrznymi.
– elewacja otynkowana – usunięcie z elewacji wszystkich zbędnych i szkodliwych elementów przez demontaż nieużytkowych, obluzowanych i zdegradowanych detali. Malowanie całych powierzchni elewacji w tym gzymsu koronującego i parapetów farbą podkładową i nawierzchniową.
– elementy stolarskie i metalowe okienne i drzwiowe – demontaż stolarki po uprzednim zabezpieczeniu poszczególnych elementów. Oczyszczenie powierzchni, uzupełnienie ubytków drewna. Oczyszczenie i odtłuszczenie elementów metalowych. Malowanie powierzchni.
– pomieszczenia piwniczne – usunięcie zawilgoconych, zagrzybionych i nieestetycznych zapraw tynkarskich. Dezynfekcja powierzchni murów. Oczyszczenie powierzchni ceglanych. Odsłonięcie fragmentów lica i i sklepień piwnicznych zawierających sole rozpuszczalne. Wykonanie nowych tynków.
– schody zewnętrzne – nowe, wykonane techniką kamieniarską z użyciem materiału kamiennego.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca
24 maja 2024
Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!
24 maja 2024
MORiW szuka Ratowników!
23 maja 2024
SZPITAL poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę
23 maja 2024
II Endokawa w Grudziądzkiej Geotermii – relacja z warsztatów
23 maja 2024
Dzień Matki z CK Teatr i Klubem Akcent
23 maja 2024