Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Warsztaty kolczyki makramowe paprotki

8 maja @ 17:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Zapraszam na warsztaty kolczyki makramowe paprotki
o godzinie 17:00 , koszt warsztatów 70 zł , zapisy tel 605 568 950
Makrama to technika dekoracyjnego zaplatania sznurków. Używa się w niej samych rąk, bez korzystania z takich narzędzi, jak szydełko, igły albo druty. Jest to sztuka, za pomocą której można wykonywać różnego rodzaju ozdoby ze sznurka, ale i praktyczne przedmioty handmade codziennego użytku – torby, breloki na klucze, podkładki pod talerze, kwietniki.
Bardzo często słowa „makrama” używa się również nie w odniesieniu do samej techniki, ale też do wyrobów, które powstały za jej pomocą. W szczególności mówi się tak na dekoracyjne makramy na ścianę, które z pewnością są najbardziej rozpoznawalnym wyrobem tworzonym tą metodą. Trzeba mieć po prostu na uwadze, że słowo „makrama” może być wykorzystywana w obu tych zeniach.
Technika makramy polega na zaplataniu, wiązaniu, nawijaniu i skręcaniu sznurków za pomocą różnych splotów. Niektóre z nich są bardzo proste i pozwalają nowym osobom bardzo szybko zacząć swoją przygodę z tym rękodziełem. Są jednak również sploty bardziej skomplikowane, wymagające większego doświadczenia. Wielość różnych rodzajów splotów oraz ich łączenia w różne kompozycje sprawia, że makrama pozwala tworzyć ogromne bogactwo różnorodnych wzorów i wyrobów.
NA wraszatach gwarantujemy dobre ciacho , kawkę i niesamowita atmosferę 🙂
Zapraszam do Art&Luz!!!

Szczegóły

Data:
8 maja
Godzina:
17:00

Miejsce wydarzenia

Art&Luz, ul. Długa 14

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: