Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert w stylu Jana Kiepury

Mieszkańcy naszego miasta wiedzą, że w jego granicach znajdują się złoża solankowe o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Od 18 lat eksploatacją tych wód zajmuje się spółka Geotermia Grudziądz Sp. z o.o. Chociaż miasto nie doczekało się jeszcze infrastruktury uzdrowiskowej tak dużej, jak znane Polskie kurorty, nasze obiekty przyciągają swoją ofertą osoby z daleka.

W Geotermii można korzystać z kąpieli na basenach solankowych, z suchej i mokrej sauny, inhalacji w tężni (zwanej „piramidą”); ćwiczyć w klubie fitness oraz zadbać o wygląd i zdrowie w gabinetach urody i fizjoterapii.

Geotermia, w przeddzień Święta Kobiet, postarała się jeszcze bardziej nawiązać do uzdrowiskowego charakteru tego miejsca. W piramidzie odbył się wspaniały koncert. Z recitalem okolicznościowych pieśni wystąpił Baryton – Michał Rajewski, z towarzyszeniem chóru Cantores Graudentes.

Niezwykłość tego koncertu nie polegała tylko na doborze repertuaru, składającego się miłosnych partii z oper Wagnera czy Mozarta; pieśni Paderewskiego oraz bardziej współczesnych utworów popularnych. Najważniejsze w nim było miejsce i wykonanie.

Michał Rajewski dwa razy podkreślił, że solankowa piramida ma wspaniałą akustykę i jest to prawda. Oczywiście zdolności wokalne artysty, umiejętność operowania głosem, są najważniejsze, ale w czwartkowy wieczór słuchacze byli zadziwieni, że artysta śpiewa bez nagłośnienia. Odbiór pieśni i słów był fenomenalny w całej piramidzie.

Nastrój wytworzony przez to miejsce, śpiew i akompaniament, przeniósł nas do najlepszych sal muzycznych ze znanych kurortów. Naprawdę można było uwierzyć, że oto słuchamy wspaniałego głosu gdzieś w Krynicy-Zdroju. Przestrzeń wypełniona zapachem solanki oraz kojącymi dźwiękami spadających kropel, skłaniała do relaksu i zadowolenia, które widać było na twarzach zgromadzonych osób. To dźwiękowe tło nie przeszkadzało wcale w bardziej żywych utworach ani wypowiedziach artysty. Michał Rajewski jest śpiewakiem z bogatym doświadczeniem scenicznym, zdobytym, chociażby na wielu międzynarodowych konkursach. Jego recital pełen był więc anegdot o podróżach do różnych krajów, kulisach przebiegu zmagań estradowych czy problemach z dotarciem w niektóre ciekawe miejsca. Bardzo się to naszej publiczności podobało i oprócz oklasków występ pełen był śmiechu.

Ten koncert był miłym zaskoczeniem, oto bowiem objawiła się nam doskonała sala koncertowa stworzona do kameralnych występów wokalnych i muzycznych. Jak zapowiedziała Prezes Zarządu Geotermii Grudziądz – Pani Małgorzata Kosińska – następny koncert planowany jest z okazji Dnia Matki. My mamy nadzieję, że takie muzyczne wieczory staną się regularną ofertą w tym obiekcie. Szczególnie ciekawie brzmiałyby tam koncerty muzyki ambientowej i relaksacyjnej, jakże współgrające z brzmieniem wody spadającej po solankowej tężni.

Portal www.grudziadzmiastootwarte.pl będzie starał się śledzić takie wydarzenia i informować o nich z wyprzedzeniem, ponieważ naprawdę warto tam słuchać muzyki.

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

 Koncert „Ave Maria” na Dzień Mamy.
21 maja 2024
Trzy różne spojrzenia na miłość – Grudziądz w Waszym obiektywie
21 maja 2024
Wyróżnienie dla stulatków
21 maja 2024
„Prosto z natury” – relacja z wystawy fotografii Magdaleny Hausman w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
21 maja 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
21 maja 2024
Noc Muzeów 2024 – Czas spędzony pod znakiem sztuki, muzyki, wiedzy i zabawy.
21 maja 2024