Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Nowe rozwiązania w grudziądzkiej komunikacji miejskiej.

Od dłuższego czasu we wszystkich pojazdach grudziądzkiego MZK, obecne są nowe, wielofunkcyjne kasowniki, które zastąpiły dotychczas używane urządzenia. Od kilku dni możemy w nich nie tylko skasować bilety papierowe, lecz także kupić je w wersji elektronicznej!

Funkcje nowych urządzeń.

Nowe kasowniki dają zdecydowanie więcej możliwości. W każdym z nich zakupić możemy bilety jednorazowe i czasowe. Po wyborze interesującego nas biletu (z listy dostępnej na ekranie początkowym lub zakładki “inny bilet”), należy dokonać płatności przy pomocy karty płatniczej (również poprzez telefon, zegarek, itp.). I tyle! Bilet został zakodowany na karcie.

W zakładce “dodatkowe opcje” możemy sprawdzić ważność biletu zakodowanego na karcie płatniczej, zakupionego przez dostępne aplikacje (korzystając z umiejscowionego na prawym boku kasownika czytnikowi kodów QR) oraz biletu zakodowanego na dostępnej od 24 stycznia Grudziądzkiej Karcie Miejskiej (o czym więcej w dalszej części tekstu).

W tym miejscu pragniemy uspokoić i zdementować głosy mówiące o wycofaniu klasycznych biletów papierowych. W chwili obecnej takich planów nie ma i będą one nadal dostępne, m.in. w biletomatach stacjonarnych czy punktach sprzedaży. Szczelina do ich skasowania znajduje się pod czytnikiem kart. Zniknie za to możliwość zakupu biletów u kierowcy czy motorniczego.

Grudziądzka Karta Miejska.

Zapowiadana od dłuższego czasu Grudziądzka Karta Miejska rozpocznie działanie już 24 stycznia, wraz z powiązanym portalem bilety.grudziadz.pl oraz aplikacją na telefony komórkowe. Dzięki wprowadzeniu zintegrowanego systemu, pojawi się kilka nowych, wygodnych sposobów na zakup biletów jednorazowych, czasowych i okresowych. Kartę będzie można założyć w formie elektronicznej lub złożyć wniosek o wydanie jej w formie fizycznej. Z czasem planowane jest rozszerzenie funkcjonalności Grudziądzkiej Karty Miejskiej o inne obszary, poza komunikacją miejską.

Szczegółowe informacje i dokładne instrukcje obsługi kasowników, serwisu oraz aplikacji w formie filmów, już teraz dostępne są na stronie Wydziału Komunikacji Miejskiej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu (w zakładce “Do pobrania” – “Wszystkie pliki”), a odnośnik znajduje się poniżej:

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

Gracjan Choderny

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024