Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Po dwóch meczach wyjazdowych w 7. kolejce 2 Ligi sezonu 2023/2024 nadszedł czas na powrót na stadion przy Piłsudskiego.

Do Grudziądza przyjechała tym razem Skra Częstochowa.

Przed meczem obie drużyny miały dokładnie tyle samo punktów w ligowej tabeli. Zarówno gospodarze jak i goście w trzech ostatnich spotkaniach zaliczyli po zwycięstwie, remisie i porażce. W tak wyrównanych starciach ciężko o wskazanie faworyta, a większego prawdopodobieństwa odniesienia zwycięstwa dopatruje się w kwestiach takich jak wyróżniające się indywidualności czy atut własnego boiska. Tu można było szukać przewagi zawodników z Grudziądza, choć nie ulegało wątpliwości, że mecz będzie zacięty.

Piłkarze obu zespołów ruszyli do boju. Stopniowo budowane akcje zamieniały się w groźne sytuacje pod obiema bramkami, prowadzenie gry w środku pola nierzadko kończyło się stratą i przeradzało w kontry, a formacje obronne oraz bramkarze gospodarzy i przyjezdnych robili co mogli, aby nie dopuścić rywala do dogodnej okazji na umieszczenie piłki w siatce.

Dużo energii niewątpliwie dodawali piłkarzom zebrani na trybunach kibice, którzy przyśpiewkami zagrzewali do walki, podkreślali swoją miłość do klubu, a gdy wynik meczu przez dłuższy czas nie ulegał zmianie, zaczęli wprost domagać się bramki.

Sędzia spotkania pokazał kilka żółtych kartek, a w drugiej połowie doszło do zmian po obu stronach boiska, jednak jedno pozostało niezmienne – wynik. Grudziądzanie mieli co prawda kilka dobrych sytuacji na zdobycie bramki, lecz bramkarz rywali i słupki nie pozwoliły na objęcie prowadzenia przez gospodarzy. Mecz zakończył się więc bezbramkowym remisem.

Po siedmiu kolejkach 2 Ligi Olimpia Grudziądz zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 11 punktów i bilansem bramkowym 8:6. Warto wspomnieć, iż Biało-Zieloni spadli w tabeli poniżej miejsc premiowanych bezpośrednim awansem do 1 Ligi lub udziałem w play-offach o awans, jednak na tak wczesnym etapie sezonu nie należy przykładać do tego zbyt dużej wagi. Istotne jest bowiem, iż od pierwszych spotkań o punkty Olimpia plasuje się w górnej części tabeli, co stanowi powód do zadowolenia i pozwala z optymizmem patrzeć na resztę sezonu.

Składy:

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski – 99. Sebastian Olszewski, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak – 21. Jan Bonikowski (84, 29. Kacper Rychert), 20. Damian Vũ Thành (71, 18. Kacper Jarzec), 15. Maciej Pałaszewski (46, 44. Dominik Frelek), 8. Kamil Kurowski (64, 80. Mateusz Sopoćko), 14. Konrad Gutowski – 88. Kostiantyn Czernij (64, 10. Patryk Winsztal)

Skra Częstochowa: 1. Karol Szymkowiak – 88. Tobiasz Kubik (58, 22. Zbigniew Wojciechowski), 20. Oliwier Kucharczyk (68, 98. Filip Nawrocki), 4. Adam Mesjasz, 21. Olivier Wypart, 11. Mateusz Winciersz (73, 15. Mateusz Maćkowiak) – 7. Piotr Nocoń, 26. Adam Olejnik, 6. Mikołaj Łabojko, 8. Jan Ciućka (73, 16. Jakub Niedbała) – 10. Dawid Wojtyra (68, 9. Fabian Grzelka)

Autor: Filip Kołakowski

Filip Kołakowski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rozmowy z pasją – wywiad z Andrzejem Markuszewskim.
24 czerwca 2024
Informacja dla obywateli Ukrainy zakwaterowanych u osób prywatnych
24 czerwca 2024
Już jutro w Spichlerz 57 szkolenie z marketingu internetowego!
24 czerwca 2024
METAMORPHOSIS FASHION SHOW 2024 – relacja
23 czerwca 2024
23.06 Dzień Ojca- okazja by powiedzieć “Dziękuję Ci TATO”
23 czerwca 2024
Chcesz zobaczyć prawdziwą pasję? Chodź na spotkanie autorskie! – relacja z wydarzenia.
22 czerwca 2024