Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Balta Gdańsk lepsza od Olimpii-Unii Grudziądz

Balta KS AZS AWFiS Gdańsk pokonała w Grudziądzu ASTS Olimpię-Unię 3:1 w meczu 1. kolejki nowego sezonu LOTTO Superligi.

Na inaugurację sezonu mieliśmy okazję zobaczyć w grze aż trzech reprezentantów Grecji. Po stronie gospodarzy wystąpili Konstantinos Angelakis i Ioannis Sgouropoulos, natomiast w zespole gości wystąpił Georgios Stamatouros.

Spotkanie rozpoczął Sgouropoulos, który pokonał 3:2, wychowanka Olimpii-Unii Szymona Malickiego. Warto nadmienić, iż w tym sezonie piąte sety rozgrywane są do 6 wygranych punktów przez któregoś z zawodników. W drugiej partii Konstantinos Angelakis przegrał z Portugalczykiem Diogo Carvalho 0:3. Podobnie zakończyła się partia numer trzy, w której Rafał Formela musiał uznać wyższość Greka Stamatourosa.

W czwartek partii Ioannis Sgouropoulos był bliski pokonania Carvalho. Zarówno w drugim jak i piątym secie nasz zawodnik nie wykorzystał wielu piłek do zakończenia seta i całego spotkania i to zawodnik gości mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Kolejne spotkania już w niedzielę 3. września w Zamościu z miejscową Akademią Zamojską o godzinie 16:00. Live na Youtube: