Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Trzecia fiesta balonowa z okazji Balonowych Mistrzostw

Trzecia fiesta balonowa z okazji Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Grudziądzu.

W czwartek odbyła się kolejna fiesta balonowa tym razem na Stadionie grudziądzkiego klubu żużlowego GKM przy ul. Hallera.

Niezapomnianych wrażeń, pozytywnej energii oraz smacznego jedzenia, nie zabrakło na stadionie żółto-niebieskich. Kolejny dzień atrakcji, nie możemy narzekać na nudę. Emocji dostarczyła nam Pani Danuta Herczyńska,ze studia Fit House. Wykonała pokaz na szarfach w powietrzu. Widowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Kolejny raz była również możliwość na skorzystania z lotu balonem na specjalnych linach. Również znalazło się coś dla fanów motoryzacji, a mianowicie Fordy Mustangi. Efektowne auta można było podziwiać na parkingu przy H4.Pasjonaci zadawali sporo pytań właścicielom oraz robili sobie zdjęcia z Mustangami.

Kolowe statki powietrze można było podziwiać przez cały piknik. Tuż po godzinie 18 obserwowaliśmy większość z nich już z góry. Tym razem piloci wybierali miejsce startu sami były to okolice Pokrzywna. Do zrealizowania mieli trzy zadania, dwa wirtualne zawieszone w powietrzu i jeden fizyczny krzyż. Balony spod Grudziądza leciały w stronę Mełna oraz Okonina.

Po trzecim dniu zmagań reprezentant naszego kraju Jakub Dziedziak, zajmuje czołowe pierwsze miejsce z liczbą punktów 17,771. Na drugim miejscu jest Patrick Nilz z USA. Natomiast trzecie miejsce również należy do Polski, zajmuje je Kacper Borkowski.

Ostatnia fiesta balonowa odbędzie się w piątek 25 sierpnia również o 17:00 na Błoniach Nadwiślańskich. Godziny lotów znajdują się na plakacie wydarzenia, szczegółowe informacje dotyczące lotów znajdują się na Facebooku “Balloon Junior World Championship Grudziądz 2023”.

Artykuł i zdjęcia: Aleksandra Kaniecka

Aleksandra Kaniecka

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024