Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Pierwsza fiesta balonowa podczas Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Grudziądzu

Pierwsza fiesta balonowa podczas Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Grudziądzu

We wtorkowe popołudnie na osiedlu Lotnisko nie można było narzekać na nudę. Odbyła się tam balonowa fiesta, która przyciągnęła tłumy mieszkańców.

Pyszne jedzenie, atrakcje dla dzieci i przede wszystkim balony – to czekało na wszystkich przybyłych po południu na placu koło WZU. Możliwość porozmawiania z załogami i zobaczenia z bliska kolorowych statków powietrznych ponownie okazała się ogromnym zainteresowaniem. Była także okazja na skorzystanie z niewysokiego, lecz bez wątpienia ciekawego lotu balonem trzymanym na linach. Zaplanowane loty widokowe, startujące z osiedla Lotnisko, mimo wielu oczekujących, niestety się nie odbyły, ze względu na słabe warunki wietrzne. Loty balonowe są bardzo uzależnione od pogody i ze względów bezpieczeństwa lepiej czasem pozostać na ziemi.

Po godzinie 18 nad głowami pojawiły się pierwsze balony zawodników z całego świata. Był to drugi lot zawodniczy tego dnia. Jak poinformowano, tym razem piloci otrzymali trzy zadania – krzyż zlokalizowany przy Cytadeli, drugi wirtualny wybrany przez pilota oraz wirtualny trójkąt o jak największym obszarze. Podobnie jak rano wybór miejsca do startu był dowolny. Podczas porannych lotów zawodnicy otrzymali 5 zadań.

Po pierwszym dniu rywalizacji w tabeli punktowej prowadzi Francuz Paul Cuenot, natomiast na drugim i trzecim miejscu znajdują się reprezentanci USA – Joe Seymour i Patrick Nilz. Aktualnie najlepszy z Polaków, Kacper Borkowski, zajmuje 11. miejsce.

Kolejną balonową fiestę zaplanowano na środę 23 sierpnia o godzinie 17:00 w Osadzie Grud na Strzemięcinie. Następne dwie w czwartek o tej samej porze na stadionie żużlowym oraz w piątek również o 17:00 na Błoniach Nadwiślańskich. Szczegółowe informacje dotyczące lotów na bieżąco na Facebookowej stronie wydarzenia, a godziny poszczególnych wydarzeń na plakacie imprezy.

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

 

Gracjan Choderny

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024