Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Olimpia Grudziądz – wnioski po Sandecji i wyzwania przed Polonią

  Olimpia Grudziądz w meczu otwierającym nowy sezon eWinner 2. Ligi pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:1. W drugiej kolejce, również rozgrywanej na stadionie przy ulicy Piłsudskiego, zmierzy się z Polonią Bytom.

Olimpia spisywała się bardzo dobrze w trakcie towarzyskich spotkań przedsezonowych, a dobrą formę udało się przełożyć na spotkanie o punkty – pomimo kilku momentów słabszej gry grudziądzki klub był drużyną wyraźnie lepszą, a przede wszystkim bardziej skuteczną. Na temat starcia z Sandecją wypowiedzieli się trener Dominik Czajka oraz zawodnik występujący na pozycji pomocnika – Konrad Gutowski.

„W pierwszym meczu mieliśmy fajne momenty, ale też takie, w których traciliśmy kontrolę. Na szczęście indywidualne umiejętności zawodników umożliwiły utrzymanie się w grze, a ostateczny wynik pozwoli nam zbudować pewność siebie. Musimy jednak wystrzegać się słabszych fragmentów, jak te z początku drugiej połowy, kiedy oddaliśmy rywalowi pole” – powiedział trener Biało-Zielonych.

„Fajnie, że wygraliśmy ten pierwszy mecz, bo to nas podbudowało. Popełniliśmy kilka błędów, ale to dla nas okazja do wyciągnięcia wniosków i wyeliminowania ich w przyszłości. Teraz będziemy grali jednak z Polonią Bytom i skupiamy się na tym, żeby jak najlepiej się zaprezentować” – wyjaśnił zdobywca trzeciej bramki dla Olimpii w pierwszym meczu.

Polonia Bytom to klub, który w poprzednim sezonie również występował na poziomie III Ligi, jednak w innej grupie niż Olimpia, dlatego zespoły nie spotkały się na tym szczeblu. Dobre wyniki pozwoliły klubowi z Bytomia awansować do wyższej ligi.

Niebiesko-czerwoni, jak określany jest na podstawie swoich barw klub, również odnieśli zwycięstwo w pierwszym meczu. Sprawili przy tym niemałą sensację, ponieważ pokonana jedną bramką Kotwica Kołobrzeg wydawała się faworytem tamtego spotkania. Dawid Wolny umieścił jednak piłkę w siatce, co nie udało się żadnemu z zawodników częściej wskazywanej jako prawdopodobny zwycięzca Kotwicy.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej trener Czajka wskazywał, iż najbliższy przeciwnik jest bardzo mocnym zespołem, a po analizie ich meczu w Kołobrzegu wrażenie robi zwłaszcza organizacja gry śląskiego klubu. Grudziądzanie cały czas szukają sposobu na rozpracowanie rywala, a także na poprawę aspektów, które w inauguracyjnym starciu zawiodły.

  Olimpia Grudziądz nieczęsto miewa okazje do zmierzenia się z Polonią Bytom – ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce ponad dziesięć latu temu! W maju 2013 roku, również na Stadionie Miejskim w Grudziądzu, w ramach 20. kolejki 1 Ligi, padł wynik remisowy 2:2.

W tym starciu dwóch beniaminków ciężko wskazać zespół będący w wyraźnie lepszej dyspozycji, ale przewagę Grudziądzkiemu Klubowi Sportowemu zapewnić może atut własnego boiska i wsparcie oddanych fanów, którzy z pewnością licznie pojawią się na trybunach.

 

Autor: Filip Kołakowski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Trwają zapisy na Jarmark Spichrzowy – zostań wystawcą
21 kwietnia 2024
„Wstydź się” ostatni spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej – relacja
21 kwietnia 2024
Śmieci w łapy pod schroniskiem w Węgrowie – Sprzątnie lasu ze zwierzętami
20 kwietnia 2024
„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024