Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

DZIEŃ CZEKOLADY

12 kwietnia, 2023 @ 00:01:23:59
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Dzień czekolady

12.04.2023

Dziś obchodzimy Dzień Czekolady, święto, które cieszy wszystkich miłośników tego pysznego deseru. W Polsce mamy wiele miast, które kojarzą się z wyjątkowymi słodyczami, a jednym z nich jest nasz Grudziądz, słynący przede wszystkim z doskonałych produktów marki „Wisła”.
Ale czekolada to nie tylko przysmak, który króluje na półkach sklepowych. To również ważny element kultury i historii. Przykładem może być kakao ceremonialne, praktyka kulturowa, która wywodzi się z krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Kakao ceremonialne to rytuał, który odbywa się wśród tubylczych społeczności i składa się z picia gorącego napoju z kakao oraz rytualnych śpiewów i tańców.
Kakao ceremonialne ma długą historię i odgrywało ważną rolę w życiu dawnych cywilizacji, takich jak Aztekowie czy Majowie. Kakao uważane było za dar od bogów i wykorzystywane było w celach leczniczych i religijnych. W dzisiejszych czasach kakao ceremonialne jest również praktykowane jako forma medytacji i związane z nim ceremonie są coraz bardziej popularne na całym świecie.
Dzień Czekolady to idealna okazja, aby odkryć różnorodność kultur, które mają związek z tym przysmakiem. I choć Grudziądz jest kojarzony z pysznymi słodyczami, warto przypomnieć sobie również o historii i kulturze związanej z kakao ceremonialnym. To przypomnienie o różnorodności i bogactwie kulturowym naszej planety.
Autorka Klaudia Skrzypińska

Szczegóły

Data:
12 kwietnia, 2023
Godzina:
00:01:23:59
Wydarzenie Tagi:

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: