Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

ASTS Olimpia Unia Grudziądz zdobywa Medal Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

ASTS OLIMPIA UNIA GRUDZIĄDZ brązowym medalistą w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Tenisie Stołowym!

W piątek w Sępólnie Krajeńskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski  Młodzików. Naszą drużynę reprezentowali: Oliwier Jędrzejewski, Olaf Glanert oraz Cezary Wolf. W ćwierćfinale nasza młodzież zdecydowanie pokonała drużynę LUKS Chełmno. W półfinale po zaciętej grze z kolei ASTS Olimpia Unia Grudziądz uległa zespołowi MKS Czechowice-Dziedzice w stosunku 1:3. Wynik ten jest ogromnym sukcesem naszych młodych zawodników. To rokuje na przyszłość ponieważ cała trójka w przyszłym roku nadal będzie grać w kategorii Młodzik.

W sobotę z kolei w Sępólnie Krajeńskim odbyły się Indywidulane Mistrzostwa Młodzików w Tenisie Stołowym oraz Mistrzostwa Młodzików w grze podwójnej. W zawodach tych ASTS Olimpię Unia Grudziądz reprezentowali Olaf Glanert (nr 8 na liście startowej) i Oliwier Jędrzejewski (nr 21 na liście startowej). Niestety nasi zawodnicy odpadli już w pierwszej rundzie ze znacznie niżej notowanymi zawodnikami. Olaf przegrał 1:3 z Michałem Tarakan 3STS Starogard Gdański (nr 57 na liście startowej) i zajął ostatecznie miejsce 33-48. Oliwier przegrał 0:3 z Szymonem Rymar KSTS Krosno (nr 44 na liście startowej) i zajął ostatecznie miejsce 49-64. W Mistrzostwach Młodzików w grze podwójnej Olaf i Oliwier zajęli ostatecznie miejsce 5-8 przegrywając w 1/4 finału 1:3 (-5, -9, 5, -6) z drużyną KS Bronowianka Kraków.  ASTS Olimpia Unia Grudziądz w całym turnieju ostatecznie zdobyła drużynowy brązowy medal.

BRAWO DLA MŁODYCH ZAWODNIKÓW! ZA ROK MOŻE BYĆ TYLKO LEPIEJ!

Zredagował: Mariusz Biernat