Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Spotkanie z autorem kryminałów Robertem Małeckim i promocja jego najnowszej książki „Zapadlina”.

Warto podkreślić, że oba spotkania odbędą się w sali wyposażonej w pętlę indukcyjną zainstalowaną z myślą o osobach niedosłyszących, korzystających z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Do sali można dotrzeć windą, znajdującą się z tyłu budynku.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Wypożyczalni Głównej przy ulicy Legionów 28.

Spotkanie z Robertem Małeckim

W czwartek 25 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 w gmachu głównym Biblioteki Miejskiej

odbędzie się spotkanie z autorem kryminałów Robertem Małeckim i promocja jego najnowszej książki „Zapadlina”.

Robert Małecki (ur. 1977) – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania i autor poczytnych kryminałów. Uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za „Skazę”, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za „Wadę” – obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z dziennikarzem Markiem Benerem („Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”). Jest również autorem znakomicie przyjętego thrillera psychologicznego pt. „Żałobnica” oraz thrillera kryminalnego pt. „Zmora” i thrillera „Najsłabsze ogniwo”.

Strona autora: https://robertmalecki.pl/

prezentuje fragment książki

„WIATROŁOMY”

| Robert Małecki |

Poczujecie w tej książce wszystko. Żadna emocja nie zostanie pominięta, bo poczujecie Ją na swoim karku pod postacią maszerujących kolejno dreszczy.

Przeczytajcie ten fragment, lekko nadszarpniętych bohaterów, przechadzających się po tak dobrze znanych mam miejscach. Towarzyszycie bohaterom nie tylko w czasie ale w dokładnym miejscu, w miejscu, które staje się naszą tożsamością każdego dnia.

Ile razy dostrzegliście oczyma wyobraźni, kołyszące się postaci Ułana z dziewczyną?
Lub też Flisaka, który „… walczył z rwącym nurtem rzeki…”? 

 

Zachęcamy do przeczytania książki w całości, Biblioteka Główna posiada unikatowy egzemplarz! Szukajcie Go:)

 

o autorze słów kilka

Od kreowania intryg kryminalnych do bestsellerów.

Robert Małecki

Twory słowne nie są mu obce. Robert Małecki jest politologiem, filozofem, dziennikarzem, a także nauczycielem kreatywnego pisania i - co najważniejsze - autorem bestselerowych powieści kryminalnych. Obecnie uznany za jednego z najlepszych polskich pisarzy w tej branży. Warto również dodać, że przez wiele lat pracował jako dziennikarz i redaktor Gazety Pomorza i Kujaw Nowości oraz był kierownikiem redakcji tego dziennika w Grudziądzu.
Swój warsztat szkolił, jak mówi, u najlepszych: Marty Mizuro, Mariusza Czubaja i Marcina Świetlickiego ale również brał udział w warsztatach orgniazowanych przez Maszynę do Pisania, które prowadziła Katarzyna Bonda.
Domeną pisarza są kryminały, sensacje, thrillery, literatura piękna, reportaże. Wiatrołomy to pierwszy tom nowej serii o śledczych z bydgoskiego Archiwum X, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.
Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły a także zdobył "Złotą Karetę" w kategorii Kultura, którą przyznaje toruński Dziennik "Nowości".

Prezentujemy państwu  wywiad z autorem Wiatrołomów

Robertem Małeckim

Wywiad prowadzony przez panią Agnieszkę Błaszczyk
na łamach portalu Legimi.
Spotkanie odbyło się w naszym mieście w kawiarni FADO CAFE.