Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Po raz 10 na trasie z grudziądzkiego Stadionu Centralnego do hotelu w miejscowości Rulewo rozegrany zostanie półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego.

Jak co roku od 2013 roku (z dwuletnią przerwą w czasie pandemii) biegacze pokonają trasę rozpiętą pomiędzy miejscami ważnymi dla historii polskiego złotego olimpijczyka z Moskwy.

 

– Jubileusz zawsze skłania do podsumowań – mówi dyrektorka biegu Izabela Piwowarska. – Z perspektywy tego czasu najbardziej cieszą dwie rzeczy. Po pierwsze: nasze działania, zarówno biegowe jak i okołobiegowe z pewnością przyczyniły się do przywrócenia i utrwalenia pamięci o Bronku Malinowskim. Tysiące uczestników, które przewinęły się przez nasz bieg usłyszało lub przypomniało sobie historię tego niezwykłego talentu sportowego, zwykłego człowieka, który dokonywał rzeczy niezwykłych a u szczytu kariery tragicznie zginął, zostawiając w żałobie tysiące fanów w kraju i zagranicą i do dziś nie pobite rekordy biegowe. Wielką wartością  jest też zbudowanie fantastycznej grupy biegaczy, którzy wiernie towarzyszą nam w kolejnych edycjach a swoją wspólnotą cieszą się także na facebookowym profilu biegu. Dla tych, którzy przebiegli 9 poprzednich edycji przygotowaliśmy gratisowe pakiety startowe. Społeczność spaja także praktycznie nie zmieniona od początku grupa organizatorów – ekipa grudziądzkiego Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku a także utytułowany maratończyk Mariusz Giżyński, jeden z najbardziej zajętych konferansjerów biegów ulicznych oraz autor biografii B. Malinowskiego „Przeszkodowiec” Łukasz Panfil. Imprezę od 1 edycji uwiecznia utytułowana fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel.

W tym roku bieg odbędzie się 1 maja. Start zaplanowano na godz. 11.00 na Stadionie Centralnym im. B. Malinowskiego w Grudziądzu, meta zaś jak co roku usytuowana jest w zabytkowym parku hotelu Hanza Pałac w Rulewie, w którym przed laty zamieszkiwała rodzina Malinowskich. Trasa przebiega ulicami Grudziądza i skrajem Borów Tucholskich, a jej głównym punktem jest most na Wiśle, na którym w 1981 roku w wypadku samochodowym zginął patron biegu. Półmaratonowi towarzyszył będzie bieg dla dzieci „Być jak Bronek”.

Zapisy trwają do 21 kwietnia. Wpisowe do końca marca to 100 zł, od 1 kwietnia wzrasta do 120 zł. Dodatkowo dokupić można pamiątkową koszulkę w cenie 69 zł.

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9066&dark=

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024