Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Czy w Grudziądzu nic się nie dzieje…?

Czy aby doświadczyć ciekawych warsztatów, zajęć wciąż musimy jeździć do większych miast?

Otóż NIE. Warsztaty związane z rozwojem osobistym coraz częściej odbywają się w naszym mieście. Przez długi czas prekursorką takich zajęć była Iwona Madej-Karetko, prowadząca szkołę jogi na ul. Chełmińskiej. Niestety dla Grudziądzan Iwona zakończyła w naszym mieście swoją działalność ponad 3 lata temu. Obecnie jest coraz więcej  podobnych miejsc. Jednym z nich to Studio Pilates Inki Reńskej na ul. Budowlanych 3. Inka udostępnia tą przestrzeń do różnych warsztatów związanych z pracą z ciałem, emocjami czy też oddechem.
Dzisiaj, 4 lutego odbył się właśnie tam wspaniały warsztat wspierający kobiety „Moja Słodka Kobiecość”. Poprowadziła go Iwona Rybacka. Spotkanie to obejmowało kilka praktyk pomagających poczuć jak wielki potencjał drzemie w każdej z nas. Taniec spontaniczny, śpiew, uważność na dotyk i duuużo wspierających słów.
Tak Iwona mówi o swojej drodze by mógł powstać ten warsztat: „Kobiecość, to moja największą tęsknotą sprzed lat. Wtedy nie wiedziałam co „to” jest, jak „to” nazwać. Patrzyłam na kobietę, która „to” ma i wiedziałam, że tak właśnie chcę! Patrzyłam, chłonęłam i pragnęłam. Tęskniłam, tęskniłam, tęskniłam…. Do wewnętrznego spokoju. Do bycia, nie robienia. Do wolności w tańcu. Do bezgranicznej, organicznej przyjemności. Do dzikiej nie skrępowanej miłości. Do miękkości w ciele. Do bezwstydnego kołysania biodrami. Do otwartości i zrozumienia dla bliskich. Do swojej wewnętrznej mądrości. Tęsknota wyznaczyła kierunek, wskazała drogę. Dzięki wieloletniej pracy rozwojowej, pracy z ciałem oraz ścieżce tantrycznej jestem w upragnionym miejscu, w Swojej Słodkiej Kobiecości.
Od marca zapraszam  na regularne mieszane – dla kobiet i mężczyzn, zajecie tańca spontanicznego. Spotkamy się w każdy piątek. Taniec spontaniczny, to ruchu naturalny, bez sekwencji, kroków, techniki. To ruch dzięki któremu pogłębiamy kontakt ze sobą i swoim ciałem. Podążając za ruchem z ciała i muzyką to, nawet poczujesz wysiłek fizyczny i spalisz sporo kalorii. Jest to forma ruchu, która uszczęśliwia. Czyści głowę. Resetuje, nie odcinając od ciała. Regularność daje świetne efekty zarówno w ciele jak i duchu. Natomiast już teraz zapraszam na indywidualne sesje rozwojowe, dostosowane do Twoich potrzeb.”
Gdzie jeszcze możecie spotkać się z podobnymi zajęciami?
Piszcie do nas i dzielcie się swoimi doświadczeniami. Jakie warsztaty, praktyki, nauczyciele Was inspirują w naszym mieście? A może macie pomysły kogo można zaprosić?
Nasz kalendarz Co? Gdzie? Kiedy? uzupełniany jest na bieżąco. Wszystkie wydarzenia znajdą tu swoje miejsce. Tworzymy go dla Was i właśnie Wasze wspierające komentarze, udostępnienia i liczne emaile dodają motywacji do dalszej pracy.
Dziękuję, że czytasz
Katarzyna Biernat
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024