Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

„Właśnie tak wygląda moje miasto nocą” – zobacz relację z koncertu Oskara Cymsa i De Mono podczas 4. dnia Jarmarku!

 

Nad miastem w sobotę, 9 grudnia 2023 roku, roznosiły się dźwięki najnowszych przebojów i starych, klasycznych hitów. Znane z anten radiowych utwory i wykonawcy przyciągnęli tłumy na grudziądzki Rynek w przedostatni dzień Jarmarku św. Mikołaja. 

 

Występy na scenie rozpoczął artysta młodego pokolenia – dwudziestotrzyletni Oskar Cyms. W 2022 roku zrobiło się o nim głośno dzięki debiutanckiej piosence „Daj mi znać”, którą na serwisie YouTube odtworzono prawie 6 milionów razy! Jest on także zwycięzcą 18. edycję programu Twoja twarz brzmi znajomo.

 

– Cieszę się, że gram w swoich rodzinnych stronach, ponieważ pochodzę z miejscowości Nowe. W Grudziądzu, przez cztery lata, uczęszczałem do II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – powiedział do zebranych fanów.

 

Magię koncertowi nadał nagły, gęsty opad śniegu, a zebranych zmotywował do jeszcze głośniejszego śpiewania.

 

Druga część wieczoru należała do zespołu De Mono, który powstał prawie 40 lat temu w Warszawie. Swój występ rozpoczęli od piosenek wydanych w czasie pandemicznym. Największą popularnością w dorobku grupy cieszy się utwór „Statki na niebie”. Nie dało się  tego ukryć, ponieważ ludzie krzyczeli jej tytuł już na początku koncertu.

 

– Widzę tutaj wiele młodych twarzy, co pokazuje, że jeszcze stara, dobra muzyka jest przekazywana w domach – z radością mówił Andrzej Krzywy, wokalista.

 

W skład obecnego zespołu wchodzą także:

  • Piotr Kubiaczyk – gitara basowa
  • Paweł Pełczyński – saksofony, instrumenty perkusyjne
  • Paweł Dampc – instrumenty klawiszowe
  • Tomasz Banaś – gitary
  • Zdzisław Zioło – gitary
  • Marcin Korbacz – perkusja.

Zestawienie artystów pokazało, że muzyka łączy ludzi, a teksty znane są przez niemal każdego obecnego pod sceną. Koncerty kończyły się bisami, które ożywiały tłumy jeszcze bardziej. Także tych oczekujących na tramwaj.

Odwiedzający mogli także korzystać z dodatkowych atrakcji i próbować przeróżnych smakołyków na ciepło czy też na zimno. Zapach drewna, bigosu i ciepło kominków dodawało uroku.

Wszystko to tworzyło niezapomniany klimat, budując atmosferę, zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Warto nacieszyć się urokiem Starego Miasta ozdobionego kolorowymi światełkami.

Występy podczas tegorocznej edycji Jarmarku zakończy Ania Dąbrowska. Po więcej informacji o odbywających się w mieście wydarzeń zapraszamy do kalendarza na stronie grudziadzmiastootwarte.pl 🙂

 

Autorka: Martyna Ruszczyńska

Martyna Ruszczyńska

w obiektywie
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024