Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Niezwykłe momenty to nie tylko te dziejące się w filmie, ale i te wokół nas.

Nie był to koncert, taki jak zwykle, w pierwsze soboty miesiąca. Ostatni w tym roku, a jednocześnie ostatni odbywający się pod skrzydłami pani kierownik Aleksandry Szymczyk, która po 40 latach pracy przechodzi na emeryturę. Dlatego wszystkie odśpiewane piosenki były z dedykacją dla niej.

W sobotę, 2 grudnia 2023, w Bibliotece Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w filii nr 13, zorganizowano „Spotkanie dla Seniorów… i nie tylko”. Podczas niego zagrali i zaśpiewali Barbara Bandurska oraz Mariusz Florkiewicz. Swoim występem wokalnym uraczyła nas także Agnieszka Seweryniak. Piosenki magiczne, nostalgiczne, a przede wszystkim wzruszające wraz z ich aranżacją zbudowały ciepłą, rodzinną atmosferę wśród zgromadzonych na niespodziance pożegnalnej, tworząc wspaniały nastrój.

Mimo weekendu mury filii nr 13 przy ulicy Mikołaja z Ryńska zapełniły się do ostatniego wolnego miejsca. Nie zabrakło podziękowań, prezentów, wierszy, łez wzruszenia i wspomnień. Obecność w tym momencie i uściski wyrażały więcej niż tysiąc słów. Wszystko to dopełniał zapach kawy, herbaty, pomarańczy i pierniczków. Zwiastujących zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, które od poniedziałku, aż do 22 grudnia zawitają w tym oddziale biblioteki.

Mar
Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znaleźć można w kalendarzu na stronie Grudziądz Miasto Otwarte, do czego serdecznie zachęcamy!

Autorka: Martyna Ruszczyńska

Martyna Ruszczyńska

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024
Marzec miesiącem Kobiet w Geotermii Grudziądz
1 marca 2024