Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Grudzień rozpoczął się magiczne i bajecznie kolorowo. W piątek, 1 grudnia 2023, na deskach Centrum Kultury Teatr pojawiły się księżniczki.

 

Jedyny taki projekt na świecie – Orkiestra Księżniczek z Koncertem Wiedeńskim 2 oraz przepiękne głosy solistów. Dopełnieniem były wyjątkowe choreografie, gra świateł, a także trafne żarty i humor dostosowany do różnego wieku odbiorców.

 

Rozpoznawalna i wyjątkowa Orkiestra Księżniczek Tomczyk Art. wykonuje przede wszystkim dzieła Króla Walca – Johanna Straussa, pozwalając sobie na zabawę muzyką i czerpanie z różnych gatunków muzycznych. Koncert Wiedeński 2 – NOWY PROGRAM to najlepsze szlagiery, udowodniające, że muzyka naprawdę łączy pokolenia.

W klimat bali wiedeńskich wprowadzają olśniewające kreacje artystów, a szczególnie przepiękne suknie balowe solistek oraz Orkiestry Księżniczek Tomczyk Art. Koncert to przede wszystkim doskonała, wspólna zabawa – widzów i artystów.

Publiczność usłyszała m.in.: Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, operetka „Księżniczka czardasza”, a także śpiewała utwory takie jak  „Wielka sława to żart” czy „Nel blu dipinto di blu” znane powszechnie jako „Volare”. Była to podróż przez różne kraje i kontynenty. Z tego powodu nie zabrakło wspólnych tańców do bardzo rozrywkowych piosenek. Dało to dowód, że opera to nie tylko muzyka poważna.

Po koncercie, zakończonym owacjami na stojąco, dało się zauważyć uśmiechy na twarzach widzów i usłyszeć słowa zachwytu. Czasami nawet podziękowań dla znajomych za namówienie na kupno biletu. Niektórzy odliczają już do trzeciej odsłony Koncertu Wiedeńskiego, który odbędzie się w Grudziądzu już w maju przyszłego roku!

Zachęcamy do obserwowania Grudziądz Miasto Otwarte oraz śledzenia kalendarza, by być na bieżąco z informacjami.

Autorka: Martyna Ruszczyńska

 

Martyna Ruszczyńska

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024