Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Dni rzemiosła i przegląd Organizacji Pozarządowych „Na fyrtlu”

Przed nami kolejny Przegląd Organizacji Pozarządowych, który odbywać się będzie od 15 do 16 września, tym razem wraz z dniami rzemiosła. W ten sposób w przestrzeni miejskiej narodzi się zupełnie nowe wydarzenie, „Na fyrtlu”.

Impreza odbywać będzie się w Spichlerzu 57 i jego okolicach, obejmując ulice Ratuszową, Spichrzową i Górę Zamkową.

Celem tego niecodziennego przedsięwzięcia jest zapoznanie mieszkańców z działalnością organizacji pozarządowych oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami rzemiosła, organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie miasta.

Działalność wymienionych podmiotów będzie mogła być przez nie prezentowana w dowolnie wybranej formie. Mogą to więc być wystawy, pokazy, warsztaty czy prezentacje multimedialne. Nie zabraknie też sceny na występy artystyczne. Uczestnicy będą nieodpłatnie dysponować całym Spichlerzem 57 i jego wyposażeniem, na które składają się stoły, krzesła, sztalugi, rzutnik, nagłośnienie. Będą też mogli prezentować swoją ofertę w okolicy Spichlerza oraz dysponować specjalnie na tę okazję przygotowaną sceną plenerową.

Wydarzeniu towarzyszyć będą wykłady i prelekcje zaproszonych gości. Szczegółowy program imprezy będzie uzależniony od zgłoszonych propozycji.

Podmioty organizujące warsztaty lub inną formę aktywizacji i integracji mieszkańców mogą skorzystać ze środków z funduszu mikrograntów. Wysokość środków na realizację jednego projektu wynosi od 2.000 zł do 5.000 zł, a procedura ubiegania się i rozliczenia środków jest bardzo uproszczona. Operatorem funduszu jest Fundacja Ładowarka. Regulamin funduszu mikrograntów, w tym wzór wniosku znaleźć można na stronach www.spichlerz57.pl i www.fundacjaladowarka.org.pl.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu „Na fyrtlu” prosimy o dostarczenie do 25 sierpnia 2023 r. deklaracji udziału, co można uczynić w następujący sposób::

– przez pozostawienie w Wydziale Komunikacji Społecznej lub Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Grudziądzu przy ul. Ratuszowej 1 lub

– przesłanie (w formie podpisanego skanu) pocztą elektroniczną na adres e-mail ngo@um.grudziadz.pl.

Za organizację imprezy są odpowiedzialni Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Gospodarz Starówki Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 56 45 10 464 i 56 45 10 465 lub w formie elektronicznej pod adresem e-mail ngo@um.grudziadz.pl.

Deklaracja udziału 2023 (1)

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca
24 maja 2024
Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!
24 maja 2024
MORiW szuka Ratowników!
23 maja 2024
SZPITAL poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę
23 maja 2024
II Endokawa w Grudziądzkiej Geotermii – relacja z warsztatów
23 maja 2024
Dzień Matki z CK Teatr i Klubem Akcent
23 maja 2024