Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Dyżur prawnika dla organizacji pozarządowych w Spichlerzu 57

Dyżur prawnika dla organizacji pozarządowych w Spichlerzu 57

26 października 2023 roku grudziądzki Spichlerz 57 ponownie gościł przedstawiciela zawodu prawniczego, który między 17:00 a 18:00 pełnił dyżur dla organizacji pozarządowych. Była to druga edycja wydarzenia, która pokazała, iż inicjatywy tego typu są w naszym mieście potrzebne, ponieważ frekwencja była zdecydowanie wyższa w porównaniu z poprzednim dyżurem.

Prowadzenie organizacji pozarządowej (czyli działającej interesie publicznym i nienastawionej na zysk), takiej jak fundacja czy stowarzyszenie, może nie być łatwym zadaniem. Choć z założenia cel funkcjonowania takiego bytu jest szczytny, to i te osoby prawne (bądź jednostki nieposiadające osobowości prawnej) objęte są wieloma przepisami.

Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, choć zawiera między innymi ustawową definicję organizacji pozarządowych, nie jest jedynym aktem prawnym regulującym sposób funkcjonowanie tychże.

Dla wszystkich, którzy mają wątpliwości co do kwestii organizacyjnych bądź zagadnień związanych ze zmianami w Krajowym Rejestrze Sądowym, chcą dowiedzieć się więcej o wolontariacie na gruncie prawa lub mają inny problem związany z działalnością organizacji pozarządowej, powstała właśnie ta inicjatywa.

Kolejne dyżury prawnika w Spichlerzu 57 odbywać się będą w każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 17:00, a więc najbliższy przypada na dzień 31 lipca 2023 roku.

O innych przedsięwzięciach związanych z możliwością skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Grudziądza i okolic można przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ

Autor: Filip Kołakowski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024