Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Maciej Wiśniewski

Maciej Wiśniewski

PASJONAT

MOJE ZAINTERESOWANIA

  • Zainteresowania pojazdami szynowymi, głównie koleją zaczęły się od dzieciństwa za sprawą rodziców którzy sprezentowali mi zestaw kolei modelowej. Z przerwą na naukę i pracę starałem się w miarę możliwości zgłębiać historię kolei w Polsce i Europie, podobnie jak historię systemów tramwajowych. Następnie od 1990 roku moje podróże często wiązały się z wizytami w miejscach gdzie dominowała kolej, ta zaś często łączy się z historią danego regionu i historią wojskowości. Ten ostatni dział zainteresowań to szeroko pojęta dziedzina, min. fascynacja fortyfikacjami.

  • Wiedza ta pozwalała mi budować kolej modelową wielkości TT w skali 1:120, ta zaś jak to w modelarstwie bywa ewoluowała do poważnych spotkań modelarskich na cyklicznych imprezach, oraz wyspecjalizowanych wyprawach w terenie.

  • Dziś dysponuję makietami prezentacyjnymi i modułowymi sterowanymi cyfrowo, kolej którą odtwarzam to pociągi z różnych epok z naciskiem na polską kolej lat 80 – tych XX wieku, kolei NRD i CSD. W sukurs przychodzą mi fachowe publikacje i literatura, oraz kontakty z ludźmi którzy zajmowali się koleją. Dlatego w 2016 roku postanowiłem wydać publikację „Stacja kolejowa Grudziądz”, która była pierwszą tak obszerną książką o tematyce kolejowej w naszym mieście.

  • Osobiści organizuję cykliczne imprezy modelarskie dla modelarzy kolejowych i redukcyjnych w Mokrem. Wcześniej były to kameralne spotkania na grudziądzkiej marinie. Imprezy w Mokrem cieszą się dużą popularnością wśród modelarzy z Pomorza i Wielkopolski. Imprezy mają charakter otwarty. Mam to szczęście że moje zainteresowania zawsze łączyła praca zawodowa i tak pozostaje do dziś.

TELEFON

605 194 886

E-MAIL

maciej_kolejpx@wp.pl

doświadczenie

Przewodnik turystyczny, Uprawnienia PTTK,

Pomorskie, Kujawsko Pomorskie Szlak Piastowski, Wrocław, Poznań, Berlin, Poczdam, Drezno, Saksonia Szwajcarska

Pilot wycieczek 

GALERIA