Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Nabór wniosków do II edycji programu „Ciepłe Mieszkanie”

Dziś, 17 kwietnia, rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Głównym założeniem programu jest wymiana tzw. kopciuchów.

 

 

Program skierowany jest do najemców lokali znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, stanowiących własność gminy, wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy, jeżeli nie wszystkie lokale mieszkalne w tym budynku stanowią własność gminy, przy czym pierwszeństwo mają osoby, które złożyły wstępną deklarację chęci skorzystania z dofinansowania.

 

Program dotyczy wymiany tzw. kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Do wyboru są: kotły gazowe kondensacyjne, kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, kotły zgazowujące drewno o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne, pompy ciepła (powietrze/woda oraz powietrze/powietrze), można także ubiegać się o podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła, w tym ciepła sieciowego.

 

Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi w pomieszczeniach ogrzewanych, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

 

Szczegółowe informacje, regulamin programu, poziomy dofinansowania, instrukcje, wnioski oraz wzory umów:

 

https://grudziadz.pl/artykul/550/21381/ii-nabor-programu

 

 

Dodajmy, że cały czas trwa nabór wniosków w ramach I naboru, który dedykowany jest właścicielom lokali znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Szczegóły tego programu dostępne są pod tym linkiem:

 

https://grudziadz.pl/artykul/550/19721/i-nabor-programu

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024