Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Po raz 10 na trasie z grudziądzkiego Stadionu Centralnego do hotelu w miejscowości Rulewo rozegrany zostanie półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego.

Jak co roku od 2013 roku (z dwuletnią przerwą w czasie pandemii) biegacze pokonają trasę rozpiętą pomiędzy miejscami ważnymi dla historii polskiego złotego olimpijczyka z Moskwy.

 

– Jubileusz zawsze skłania do podsumowań – mówi dyrektorka biegu Izabela Piwowarska. – Z perspektywy tego czasu najbardziej cieszą dwie rzeczy. Po pierwsze: nasze działania, zarówno biegowe jak i okołobiegowe z pewnością przyczyniły się do przywrócenia i utrwalenia pamięci o Bronku Malinowskim. Tysiące uczestników, które przewinęły się przez nasz bieg usłyszało lub przypomniało sobie historię tego niezwykłego talentu sportowego, zwykłego człowieka, który dokonywał rzeczy niezwykłych a u szczytu kariery tragicznie zginął, zostawiając w żałobie tysiące fanów w kraju i zagranicą i do dziś nie pobite rekordy biegowe. Wielką wartością  jest też zbudowanie fantastycznej grupy biegaczy, którzy wiernie towarzyszą nam w kolejnych edycjach a swoją wspólnotą cieszą się także na facebookowym profilu biegu. Dla tych, którzy przebiegli 9 poprzednich edycji przygotowaliśmy gratisowe pakiety startowe. Społeczność spaja także praktycznie nie zmieniona od początku grupa organizatorów – ekipa grudziądzkiego Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku a także utytułowany maratończyk Mariusz Giżyński, jeden z najbardziej zajętych konferansjerów biegów ulicznych oraz autor biografii B. Malinowskiego „Przeszkodowiec” Łukasz Panfil. Imprezę od 1 edycji uwiecznia utytułowana fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel.

W tym roku bieg odbędzie się 1 maja. Start zaplanowano na godz. 11.00 na Stadionie Centralnym im. B. Malinowskiego w Grudziądzu, meta zaś jak co roku usytuowana jest w zabytkowym parku hotelu Hanza Pałac w Rulewie, w którym przed laty zamieszkiwała rodzina Malinowskich. Trasa przebiega ulicami Grudziądza i skrajem Borów Tucholskich, a jej głównym punktem jest most na Wiśle, na którym w 1981 roku w wypadku samochodowym zginął patron biegu. Półmaratonowi towarzyszył będzie bieg dla dzieci „Być jak Bronek”.

Zapisy trwają do 21 kwietnia. Wpisowe do końca marca to 100 zł, od 1 kwietnia wzrasta do 120 zł. Dodatkowo dokupić można pamiątkową koszulkę w cenie 69 zł.

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9066&dark=

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024