Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Dziś, 28 marca, podpisano list intencyjny dotyczący współpracy Publicznej Uczelni Zawodowej z Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym przy udziale Samorządu. Są konkretne plany na rozwój szkolnictwa wyższego w Grudziądza.

 

Publiczna Uczelnia Zawodowa powstała w listopadzie ubiegłego roku, a od przyszłego roku akademickiego ma realizować zajęcia na kierunku mechatronika. W tej chwili ruszyła jego promocja. Ale obszar kształcenia ma być znacznie szerszy, czemu służyć ma między innymi ścisła współpraca uczelni z grudziądzkim szpitalem.

 

– Chodzi tu o kierunki medyczne i kształcenie pielęgniarek, położnych czy diagnostów medycznych. Wszystko z wykorzystaniem zasobów naszej lecznicy – wyjaśnia prezydent Maciej Glamowski. – Bardzo zależy mi na tym, aby Grudziądz stawał się miastem akademickim. W dalszej kolejności na uczelni planowane jest uruchomienie kierunków związanych z bezpieczeństwem narodowym czy bezpieczeństwem wewnętrznym.

 

Jak przekazał dr hab. inż. Klaudiusz Migawa, rektor Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu, dwie ostatnie specjalności mają być prowadzone przy współpracy z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia w Grudziądzu.

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Grudziądz Foto 2024 – zaproszenie do konkursu
15 kwietnia 2024
Relacja ze Spaceru Ornitologicznego
14 kwietnia 2024
The Analogs i Dr. Misio w Klubie Akcent – relacja
14 kwietnia 2024
Dźwięki Paryża i senne wspomnienia w Klubie Akcent – relacja z recitalu i wystawy
13 kwietnia 2024
Puchar Wisły w MNO
12 kwietnia 2024
BOSSA NOVA CLASSICS – 13 04 2024
12 kwietnia 2024