Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zbliżają się wybory samorządowe. To szczególny czas dla naszych lokalnych społeczności, które po raz kolejny już przystąpią do egzaminu z demokracji. By tak mogło się stać trzeba jednak umożliwić i ułatwić udział w wyborach wszystkim obywatelom. Przede wszystkim nie można zapominać o szczególnej grupie wyborców, którą stanowią osoby z niepełnosprawnościami.

Grudziądz będzie realizował usługę przewozu osób z niepełnosprawnościami. Posłużą do tego specjalnie przystosowane pojazdy. Przedmiotowa usługa działać będzie na zasadzie tele-taxi.

Chcąc skorzystać z bezpłatnego transportu, należy zgłosić to do Biura Rady w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu, przy czym termin na dokonanie takiego zgłoszenia upływa 25 marca. Z kolei termin na złożenie wycofania zgłoszenia zamiaru skorzystania z prawa do transportu do lokalu i transportu powrotnego albo do zgłoszenia rezygnacji tylko z transportu powrotnego upływa 5 kwietnia.

Na podstawie przedmiotowych zgłoszeń opracowywany jest grafik przewozów, z uwzględnieniem wskazanych przez zainteresowanych preferencji, dotyczących godzin transportu.

Transport dotyczy osób z niepełnosprawnościami oraz tych wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat.

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024