Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert “Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – San Remo na Bis” – fotorelacja

Fotorelacja z wtorkowego koncertu w grudziądzkim teatrze.

We wtorkowy wieczór, przybyła do Centrum Kultury Teatr widownia, miała okazję wysłuchać znakomitego koncertu muzyki włoskiej, zorganizowanego przez Agencję Brussa. Grudziądz był jednym z przystanków trasy koncertowej zatytułowanej “Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – San Remo na Bis”.

Skąd pomysł na nazwę? Jak w zapowiedzi wydarzenia wyjaśnili organizatorzy, nawiązuje ona do odbywającego się we włoskim mieście San Remo Festiwalu Piosenki Włoskiej, który uznawany jest za jeden z najstarszych w Europie – odbywa się on corocznie od 1951 roku. Stanowił on pierwowzór m.in. do powszechnie znanej Eurowizji. Liczna orkiestra i utalentowani artyści, w tym również zagraniczni, stworzyli w ten mroźny wtorek niepowtarzalną atmosferę wieczoru. Kunszt włoskiej muzyki dało się odczuć nieprzerwanie podczas całego koncertu. Dopełnieniem tego co działo się na scenie był niesłabnący entuzjazm publiczności, która ochoczo wiwatowała artystom. 

 

Koncert podzielony był na dwie części, połączony w całość dzięki krótkim, dopasowanym do całości scenkom aktorskim o miłosnych staraniach pewnego turysty w Rzymie. Cały zespół zaangażowanych artystów wykonał wyśmienitą pracę w dostarczeniu słuchaczom niezapomnianych wrażeń. Ze sceny grudziądzkiego teatru wybrzmiały m.in. “Parole, Parole”, “Quando, Quando, Quando”, “Volare” i “Guarda che luna”. Nie sposób wymienić wszystkich wielkich nazwisk i tytułów utworów, dzięki którym włoska muzyka jest uwielbiana na całym świecie. Przepełnione romantyzmem i nostalgią, jak również energią i rozrywkowym charakterem piosenki takich artystów i zespołów jak Al Bano & Romina Power, Dalida, Ricchi e Poveri czy José Feliciano niezmiennie poruszają sympatyków i wielbicieli w naszym kraju i na świecie.

 

Zespół zaprosił wszystkich do śledzenia kolejnych wydarzeń, na których prezentować będą również swoje nowe propozycje i aranżacje. My natomiast zachęcamy do pozostania z naszym portalem, aby być na bieżąco i nie przegapić nadchodzących, równie wartych uwagi wydarzeń. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu!

 

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

Gracjan Choderny

w obiektywie
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024
18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – relacja ze spaceru po Parku Miejskim
19 kwietnia 2024
Do 21 kwietnia zapisy na Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego do Rulewa
19 kwietnia 2024
Grudziądza Wiosna Teatralna – ostatni weekend
19 kwietnia 2024