Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zasypy ze śniegu, trzaskający mróz, opady śniegu i mgła takie warunki panowały podczas sobotniego poranka w naszym mieście. Nie przeszkodziło to jednak ponad 150 biegaczom, aby wziąć udział w świątecznej edycji ParkRun Grudziądz, która była 205 edycją. Zapraszamy do relacji!

W sobotę rano, atmosfera Grudziądza nabrała wyjątkowego, świątecznego blasku podczas corocznego, świątecznego ParkRun. To wydarzenie, które skupia zarówno pasjonatów biegania, jak i tych, którzy chcą spędzić aktywnie czas w towarzystwie innych entuzjastów. Trasa licząca 5 kilometrów stała się areną wyjątkowych osiągnięć, wspólnego śmiechu oraz radości z biegania.

Tegoroczna świąteczna edycja ParkRun Grudziądz przyciągnęła imponującą liczbę uczestników. 162 biegaczy stanęło na starcie gotowi podjąć wyzwanie trasy, zanurzając się w unikalnej atmosferze tej świątecznej edycji. Nie tylko duch współzawodnictwa, ale także przyjaźń i wspólnota wypełniały każdy zakręt 5-kilometrowej trasy biegnącej po urokliwych leśnych ścieżkach Grudziądzkiego Lasu.

Wydarzenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania 24 wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i energię, aby zadbać o płynność i bezpieczeństwo biegu. Ich pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia była bezcenna.

Pierwszym triumfatorem dzisiejszego biegu okazał się Pan Tomasz Kochański, który pokonał trasę z imponującym tempem. Jego determinacja i wysiłek zostaną zapamiętane przez wszystkich uczestników tego świątecznego ścigania. Niezwykle zaszczycona mogła również poczuć się Dorota Gałuszka, pierwsza Pani na mecie, która poprzez swoje osiągnięcie dodatkowo rozświetliła ten już i tak jasny poranek.

Nie tylko zwycięzcy, ale wszyscy uczestnicy zasługują na brawa za pokazanie, że sport może być doskonałym sposobem na spędzanie czasu w okresie świątecznym. Biegacze, różni pod względem wieku, poziomu zaawansowania i doświadczenia, razem stworzyli niesamowitą, pozytywną energię tego dnia.

Świąteczna edycja ParkRun Grudziądz to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także okazja do zacieśnienia więzi społecznych i wspólnego celebrowania radości z ruchu. Dzisiejszy bieg pozostawił po sobie nie tylko ślady butów na trasie, ale także trwałe wspomnienia i uśmiechy na twarzach uczestników. A warto dodać, że nie trzeba przebiec całej trasy, a wystarczy ją przejść bądź przetruchtać.

ParkRun Grudziądz jak zawsze w sobotę udowodnił, że bieganie to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale także świetny sposób na budowanie społeczności i integrowanie się w duchu świątecznej radości. Niech to będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń biegaczy i entuzjastów zdrowego stylu życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom i organizatorom za stworzenie tego niezapomnianego świątecznego biegu. Niech świąteczna magia ParkRun Grudziądz trwa w sercach wszystkich biegaczy do kolejnej edycji tego wyjątkowego wydarzenia. A już teraz zapraszamy na Sylwestrową Edycję ParkRun Grudziądz, która już w najbliższą sobotę! Do zobaczyska na stracie!

 

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie
Poznajmy się!

Tym chemy Cię zainteresować

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Trwają zapisy na Jarmark Spichrzowy – zostań wystawcą
21 kwietnia 2024
„Wstydź się” ostatni spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej – relacja
21 kwietnia 2024
Śmieci w łapy pod schroniskiem w Węgrowie – Sprzątnie lasu ze zwierzętami
20 kwietnia 2024
„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024