Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W dniu 6 grudnia 2023 roku, Szkoła Podstawowa nr 21 w Grudziądzu gościła jedno z ekscytujących wydarzeń sportowych – Mikołajkowy Turniej w Piłkę Halową Szkół Ponadpodstawowych.

W tej edycji wzięło udział aż 11 drużyn, reprezentujących różne placówki edukacyjne z Grudziądza. Jednak to I LO okazało się niekwestionowanym mistrzem tego prestiżowego turnieju, zwyciężając po raz trzeci z rzędu.

Zasady turnieju były prowadzone według dynamicznego systemu, gdzie każda rozgrywka trwała 10 minut, podczas rozgrywki drużyny mogły wymieniać zawodników. Punktacja była następująca: za wygraną drużyna otrzymywała 3 punkty, za remis 2 punkty, a za przegraną 1 punkt.

I LO wyróżniało się nie tylko umiejętnościami swoich graczy, ale także strategią i zgraną drużyną. Co ciekawe, zwycięzcy mogli wystawić aż dwie drużyny, co było wynikiem ich dominacji w poprzednich dwóch edycjach Mikołajkowego Turnieju. To pozwoliło zawodnikom I LO konkurować ze sobą, co dodatkowo podkręcało atmosferę rywalizacji.

Emocje podczas turnieju były nie do opisania. Zarówno kibice, jak i sami gracze, przeżywali chwile niepewności, ekscytacji i radości. Każdy gol wywoływał euforię wśród kibiców, a każda skuteczna obrona czy widowiskowy drybling dodawały ekscytacji temu wydarzeniu. Atmosfera w szkolnej hali była nasycona duchem rywalizacji, ale jednocześnie panowała przyjazna atmosfera, charakterystyczna dla tego rodzaju zawodów.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów turnieju było ogłoszenie zwycięzcy. Kiedy I LO po raz trzeci z rzędu stanęło na podium, pełne emocji i dumy twarze zawodników świadczyły o trudach, jakie pokonali, by osiągnąć ten sukces. Jednak radość nie ograniczała się tylko do zwycięzców. Wszyscy uczestnicy turnieju mogli być dumni z własnych osiągnięć i zaangażowania.

Mikołajkowy Turniej w Piłkę Halową Szkół Ponadpodstawowych w Grudziądzu nie tylko dostarczył sportowych emocji, ale także zjednoczył społeczność szkolną w pasji do piłki halowej. To wydarzenie, pełne rywalizacji i przyjaźni, przypomniało wszystkim, że sport to nie tylko walka o zwycięstwo, ale także święto wspólnego działania i wspierania się nawzajem.

Autor: Kacper Dybowski

 

Kacper Dybowski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024
Marzec miesiącem Kobiet w Geotermii Grudziądz
1 marca 2024