Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Ale było Czad-owo! W dniu 7 grudnia, odbyło się spotkanie prowadzone przez Panią Teresę Mazurkiewicz, która opowiadała o Afrykańskim Czadzie. 

Ale było Czad-owo!

W dniu 7 grudnia w Bibliotece Filii nr 1 na osiedlu Lotnisko odbyło się spotkanie prowadzone przez Panią Teresę Mazurkiewicz, która opowiadała o Czad-zie.

Czad to kraj położony w środkowej Afryce. Jest to państwo bez dostępu do morza, graniczące z siedmioma innymi krajami: Libią na północy, Sudanem na wschodzie, Republiką Środkowoafrykańską i Kamerunem na południu, Nigerią i Nigrem na zachodzie oraz Sudanem Południowym na południowym wschodzie. Ma różnorodny krajobraz, obejmujący pustynie, sawanny i góry. Głównymi miastami kraju są Ndżamena (stolica), Moundou i Sarh. Jest znany z bogactwa naturalnych zasobów, takich jak ropa naftowa, złoto i uran. Jego kultura jest zróżnicowana, obejmuje wiele grup etnicznych i języków.

Pani Teresa Mazurkiewicz podzieliła się różnymi ciekawostkami na temat tej niezwykłej krainy. Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania były samochody, które jeżdżą w tym regionie. Pani Mazurkiewicz wspomniała, że w Czadzie dominują stare modele samochodów marki Toyota. Może to wynikać z trudnych warunków terenowych i wymagań dotyczących niezawodności pojazdów. Kolejnym tematem, o którym mówiła prelegentka, było zezwolenie na robienie zdjęć. W Czadzie konieczne jest posiadanie pozwolenia na fotografowanie, co jest związane z ochroną prywatności i bezpieczeństwem. Jest to powszechna praktyka w wielu krajach, aby chronić prywatność osób i miejsc.Pani Mazurkiewicz poruszyła również kwestię klimatu w Czadzie. Ze względu na swoje położenie geograficzne, Czad charakteryzuje się suchym i gorącym klimatem. Temperatury mogą być bardzo wysokie, a opady deszczu są niewielkie. To może mieć wpływ na życie codzienne mieszkańców i warunki panujące w kraju.

Spotkanie na Lotnisku z Panią Teresą Mazurkiewicz na temat Czadu okazało się bardzo popularne, co potwierdza duża liczba osób, które wzięły w nim udział. Przyciągnęło ono uwagę mieszkańców i dostarczyło wielu interesujących informacji na temat tego fascynującego kraju.

Zapraszamy do obserwowania strony Grudziądz Miasto Otwarte,aby być na bieżąco z miastem!

Autor: Aleksandra Kaniecka

 

Aleksandra Kaniecka

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024
Marzec miesiącem Kobiet w Geotermii Grudziądz
1 marca 2024