Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Waldemar Jabłoński, znany podróżnik, tym razem podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z podróży po Japonii.

Opowieść była ilustrowana fotografiami z komentarzem, które pozwoliły lepiej poznać ten fascynujący kraj. Japonia, nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Kwitnącej Wiśni, jest miejscem o unikalnej kulturze i tradycji, które przenikają się z nowoczesnością na każdym kroku.

Jednym z najważniejszych elementów, które wyróżniają Japonię, jest mentalność jej mieszkańców. Japończycy słyną z zamiłowania pracy, porządku i przywiązania do tradycji. W trakcie podróży po Japonii, Waldemar Jabłoński miał okazję poznać te cechy bliżej i podzielić się nimi z nami. W trakcie podróży, wiele niezwykłych miejsc w Japonii. Zobaczył niesamowite świątynie, posiadłości szogunów oraz średniowieczne zamki, które są świadectwem bogatej historii tego kraju. Wokół tych historycznych budowli znajdują się również przepiękne japońskie ogrody, które są nie tylko miejscem relaksu, ale także odzwierciedlają harmonię między człowiekiem a naturą.

Podczas podróży po Japonii, Waldemar Jabłoński miał okazję odwiedzić zarówno wielkie metropolie, jak i małe miasta. Japonia jest znana z dynamicznych i nowoczesnych miast, takich jak Tokio czy Osaka, które oferują niezliczone atrakcje i możliwości. Jednak równie fascynujące są małe miasteczka, gdzie można poczuć autentyczną atmosferę japońskiego życia codziennego i zanurzyć się w lokalnej kulturze.

Prelekcja o podróży po Japonii miała na celu przybliżenie nam tego dalekiego kraju i sprawienie, że stanie się on dla nas bardzo bliski. Japonia to miejsce pełne kontrastów, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a piękno przyrody łączy się z pulsującym życiem miejskim. Dzięki opowieści podróżnika mieliśmy okazję zobaczyć Japonię oczami osoby, która miała możliwość zgłębienia jej kultury i historii.


Zaobserwuj Grudziądz Miasto Otwarte na Facebooku – znajdziesz tam wiele ciekawych informacji z miasta Ułanów!


Autor :Aleksandra Kaniecka 

 

Aleksandry Kanieckiej

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024
Marzec miesiącem Kobiet w Geotermii Grudziądz
1 marca 2024